Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Instalacja antenowa w domu-jakie wzmacniacze, anteny, rozgałęźniki?

23 Sty 2020 19:16 321 7
  • Poziom 33  
    Witam,
    znajomy wykańcza dom i poprosił mnie o uporządkowanie spraw związanych z instalacją RTV. Wygląda ona następująco:
    W garażu schodzą się przewody koncentryczne z poszczególnych pomieszczeń, w sumie 13 punktów. Po jednym w sypialniach na piętrze, dwa z holu na piętrze, trzy z salonu, jeden z jadalni, jeden z kuchni i trzy z gabinetu. Właśnie we wspomnianym garażu mają znaleźć się w szafce multimedialnej stosowne urządzenia.

Dalej do wolnostojącego garażu na tyłach domu dochodzi z owej szafki 5 przewodów koncentrycznych. Tam właśnie mają znaleźć się anteny. Tymczasowo ma to być antena DVB-T, później jakaś satelitarna.

Jakie urządzenia rozdzielające/wzmacniające/sumujące zastosować? Nadmienię, że cena nie jest głównym wyznacznikiem. Ma być dobrze.

Dodam, że nie ma możliwości prowadzenia innych i dodatkowych przewodów. Dom posiadał wszystkie instalacje w momencie zakupu.

Jeśli ktoś może podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem to będę wdzięczny. Jeśli to za "gruby" temat, żeby doradzać na forum proszę o kontakt na PW osoby, które mogłyby i chciały ogarnąć temat osobiście na terenie Łodzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Sęk w tym, że tak jak wspomniałem tymczasowo będzie antena DVB-T i "tylko" 3 odbiorniki telewizyjne. Z siłą sygnału nie powinno być problemu ponieważ nadajniki są widoczne z miejsca instalacji anteny.
    Chciałbym tym samym uniknąć zakupu i montażu urządzeń, które za 3 miesiące czy pół roku staną się zbędne. W zasadzie niewiele wiem na temat instalacji SAT. Jak to jest z konwerterami? Ile ich musi być w stosunku do liczby odbiorników? I czy można zsumować sygnały SAT i DVB-T w jednym koncentryku?
  • Poziom 23  
    W garażu gdzie schodzą się koncentryki z pomieszczeń multiswitch 5/16 (Terra, Telmor) a na garażu wolnostojącym antena/y do DVB-T, radia oraz sat (90 cm z konwerterem quattro). Oczywiście anteny do DVB-T dobrane do lokalnych warunków odbioru. Przewody jak tylko są dobrej jakości i nie połamane, przewiercone, zagięte to są w wystarczającej ilości.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Ciebie interesuje ten schemat, tylko multiswitch na większą ilość wyjść.
    Instalacja antenowa w domu-jakie wzmacniacze, anteny, rozgałęźniki?
  • Poziom 33  
    Super, bardzo dziękuję za konkret. Mam jeszcze pytanko "poza konkursem" (ten temat już mnie nie będzie prawdopodobnie dotyczył). Konwerter anteny satelitarnej, np. ten zaproponowany quatro to czym się charakteryzuje? Będzie możliwość odbioru różnych programów na więcej niż czterech odbiornikach na raz?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To ogranicza tylko multiswitch. Dasz taki jak napisałem to podłączysz 16 odbiorników pracujących niezależnie.
  • Poziom 33  
    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Skontaktuję się z producentem wspomnianych urządzeń i spróbuję coś sensownego dobrać. Miłego dnia.