Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda Fabia 1.4 16V 75KM - Wypadanie zapłonu na cylindrze.

23 Sty 2020 20:13 165 6
  • Poziom 3  
    Witam.
    Tak jak wyżęj wypadanie zapłonu na cylindrze.
    Mój mechanik dzisiaj sprawdzał auto lecz nie wie co może być tym spowodowane jeszcze.
    Natomiast sprawdził kompresje i wszystko jest ok.
    Niedawno wymienialiśmy świece, cewke oraz kable od niej.
    Dziśpatrzył na świece i wszystkie były ok tylko na 3 cyl była lekko ubrudzona podmienił ją na jakąś inna i było dalej to samo.
    Na pewno akumulator mi będzie wymieniał bo padł ale to jutro. Natomiast dalej do niego zagwostką jest co może być nie tak skoro wszystko od cewki po swiece niedawno wymieniliśmy, kompresja ok, swiece ok itd. Daje mała szanse na to że to może jest akumulator ale to wymieni i jak nie to dalej będzie gdybać.

Zaczeło sie to tak ze kiedys auto nie chcialo odpalic i falowały obroty natomiast za drugim odpaleniem było ok. Pewnego razu też zdarzyło się tak że jak auto odpaliłem to spod maski poszedł niebieski dym gdzie od razu auto wyłączyłem i na nowo odpaliłem i wszystko było ok.
    Pózniej z rana odpaliło normalnie a po paru godzinach pod szkoła odpalał ciezko za 2,3 odpalił ale obroty falowały więc wyłaczyłem i na nowo i juz normalniej chodzil. podjkechałem do elektryka sprawdzic akumulator i stwierdził ze do wymiany bo jezeli bedzie minusowa temp to bedzie słabo i wtedy auto po przejechaniu 2km tez nie chcialo od razu odpalic ale odpalilo wiec zostawiłem pod domem na 20 min włączone i wtedy odwiozłem do mechanika gdzie auto zaczelo odpalac mi normalnie jak i u niego.

Także jeżeli ktoś miał podobnie to prosił bym o to byu się podzielił co to może byc. dziekuę
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jak kompresja OK,świece,cewki okablowanie i iskra OK to powodem wypadającego zapłonu może być brak paliwa spowodowany np.niesprawnym wtryskiwaczem.
    Jakieś błędy są?Diagnostyka zrobiona?
  • Poziom 3  
    Wtryskiwacze itd sprawdzone też wszystko w normie. Błąd tylko wypadanie zapłonu na 3 cyl. Paliwo w baku ok20L połowa baku
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Sprawdź czy gdzieś w okolicy 3 cylindra nie masz nieszczelności w dolocie.
  • Poziom 3  
    Przekaże to mechanikowi i dam znać jutro co i jak.
  • Poziom 3  
    Problem rozwiązany. Mój mechanik stwierdził że nie dochodzi do wtryskiwacza napięcie w kablu plusowym od sterownika silnika do 3cyl.
    Dziękuje wszystkim za pomoc