Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agregat chiński honda-podróbka

Kamson2710 23 Jan 2020 20:20 1854 8
    Kamson2710
    Level 5  
    Witam!
    Otóż niestety stałem się posiadaczem tego badziewia - podróbki agregatu hondy. Chciałbym się dowiedzieć czy da się zapobiec jego zepsuciu? Tzn przepalenia aluminiowego uzwojenia i co zrobić by wydążał z produkcją prądu.
    gimak
    Level 40  
    Też mam chiński agregat z aluminiowymi uzwojeniami. Nie przeciążać go.
    szszsz1959
    Level 6  
    Nie wydoli,,, prędzej czy później się sp.... ,😜

Dodano po 12 [minuty]:

Mam pytanie,,, Jak się dowiedziałeś że twój ulubiony generator ma uzwojenie taki badziewne jak aluminium ??😨 Liczę na odpowiedź,,, gdyż zbieram do prywatnej kolekcji te odpowiedzi w stylu ,,po co byłem taki głupi że nabyłem to gówno, (nie bierz tego tak serio) 😉😊

Dodano po 15 [minuty]:

Na pocieszenie powiem ci że mnie dopiero oświecił hiszpański złomiarz A było to tak że ja mu chciałem sprezentować taki spalony stojn od właśnie chińskiej produkcji, a on do mnie że on tego nie bierze,,, Ja mówię Dlaczego???? przecież przeszło 3 € za kilo miedzi dają na czatareo , a on wyjmuje nożyk poskrobał przewody i pyta: jaki kolor ma miedź (cobre- po hiszpańsku) ja, że taki troche czerwonawy, a on,,, to dlaczego świeci się srebrzyście ,,,😱😆😂

Dodano po 12 [minuty]:

Ratunek dla mojego generatorka przyszedł z Polski, Ty masz bliżej niż ja z Hiszpanii ,,,więc radzę żebyś już zamówił sobie w tym sklepie ,,,,stojan o właściwej średnicy wew. i wysokości, żeby później nie zabrakło ci wału przy skręcaniu wszystkiego do kupy.👍

Agregat chiński honda-podróbka

Dodano po 20 [minuty]:

gimak wrote:

,,,,, Jestem pod wrażeniem ilości postów 👏👏👏, wrazie czego to taki chiński agregat można przerobić na stolik,,, i będzie na kółeczkach 🙌😇
    Kamson2710
    Level 5  
    szszsz1959 wrote:
    nie wydoli,,, prędzej czy później się sp.... ,😜

Dodano po 12 [minuty]:

mam pytanie,,, Jak się dowiedziałeś że twój ulubiony generator ma uzwojenie taki badziewne jak aluminium ??😨 Liczę na odpowiedź,,, gdyż zbieram do prywatnej kolekcji te odpowiedzi w stylu ,,po co byłem taki głupi że na byłem to gówno, (nie bierz tego tak serio) 😉😊

Dodano po 15 [minuty]:

na pocieszenie powiem ci że mnie dopiero oświecił hiszpański złomiarz A było to tak że ja mu chciałem sprezentować taki spalony stojn od właśnie chińskiej produkcji, a on do mnie że on tego nie bierze,,, Ja mówię Dlaczego???? przecież przeszło 3 € za kilo miedzi dają na czatareo , a on wyjmuje nożyk poskrobał przewody i pyta? jaki kolor ma miedź (cobre- po hiszpańsku) ja, że taki troche czerwonawy, a on,,, to dlaczego świeci się srebrzyście ,,,😱😆😂

Dodano po 12 [minuty]:

ratunek dla mojego generatorka przyszedł z Polski, Ty masz bliżej niż ja z Hiszpanii ,,,więc radzę żebyś już zamówił sobie w tym sklepie ,,,,stojan o właściwej średnicy wew. i wysokości, żeby później nie zabrakło ci wału przy skręcaniu wszystkiego do kupy.👍 Agregat chiński honda-podróbka

Dodano po 20 [minuty]:

gimak wrote:

,,,,, jestem pod wrażeniem ilości postów 👏👏👏, wrazie czego to taki chiński agregat można przerobić na stolik,,, i będzie na kółeczkach 🙌😇

No trochę drogi byłby ten stolik 😂
    A jeśli zmienię stojan to ile kW będzie się dało wyciągnąć z tego agregatu? I czy pójdzie on na 3F czy lepiej przerobić na 1F? I jaką mocą może być obciążony w obu przypadkach ?
    gimak
    Level 40  
    szszsz1959 wrote:
    gimak napisał:

,,,,, jestem pod wrażeniem ilości postów 👏👏👏, wrazie czego to taki chiński agregat można przerobić na stolik,,, i będzie na kółeczkach 🙌😇

Kupiłem go za 80 zł. Też nie wiedziałem, że ma aluminiowe uzwojenia. Dowiedziałem się przy okazji wymiany uszkodzonej diody w wirniku.
    szszsz1959
    Level 6  
    Czytam i widzę że Ty całkiem poważnie zabierasz się do przeróbki tej chińskiej Hondy i może będzie lepiej założyć nowy temat z nazwą w tytule "przeróbka chińskiej Hondy" czy coś takiego podobnego. Wtedy zgłosi się więcej podpowiadaczy, a jest ich tutaj na forum sporo ,,,w dziedzinie generatorów to niejaki - Staszek - jest mistrzem,,, kolega -Gimak- też na pewno coś podpowie bo już w swoim aluminiaku wymieniał diodę.😋

Dodano po 23 [minuty]:

Do kolegi -gimak- ,,,,Czy ten chiński generator kupiony za 80 zł to jest może 3-fazowy ,sam bym chciał wtedy taki kupić, to miałbym zapasowe części ,a tak z tego polskiego sklepu to wyszło trochę drogo po przerobieniu go na jednofazowy,,, z tego mojego 3F pozostało tyle co na foto i motorek który ciągnie teraz ten 1F.
    Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka
    gimak
    Level 40  
    szszsz1959 wrote:
    do kolegi -gimak- ,,,,czy ten chiński generator kupiony za 80 zł to jest może 3-fazowy

Jest 1-fazowy o mocy 630 W.
    szszsz1959 wrote:
    kolega -Gimak- też na pewno coś podpowie bo już w swoim aluminiaku wymieniał diodę.

Ta dioda trochę mnie za nos wodziła. Z ich ( są dwie) powodu, bo je podejrzewałem, kilka razy agregat rozbierałem, za każdym razem jak je sprawdzałem były w pełni sprawne, a agregat raz bez obciążenia się wzbudzał, a po obciążeniu napięcie siadało do zera, albo nie wzbudzał się wcale. Myślałem, że to wina połączeń lutowanych (aluminium) bez właściwego topnika, więc kupiłem topnik i powtórka z rozrywki. Jak zdecydowałem się na wymianę diod na nowe, to okazało się przy wymianie, że jedna jest padnięta.
    Padł mi też moduł zapłonowy. Nigdzie nie umiałem namierzyć nowego, więc wstawiłem własną konstrukcję, ale czasem kopała przy próbie odpalenia, więc naprawiłem stary moduł (padł tyrystor), a przy okazji odtworzyłem jego schemat.
    Wymieniłem też i trochę zmodernizowałem szarpak.
    szszsz1959
    Level 6  
    No no jest nieźle. Widzę że już jakieś 40% jest tam twojej konstrukcji w tym generatorku,,,
    Dlaczego tak dziwnie jest na tym świecie skonstruowane że ci co potrafią coś zrobić ciągle naprawiają po innych, a ci co mało potrafią to produkują jakieś gówno i wciskają innym biorąc za to niezle pieniądze. ??!!!?
    Z mojego to oryginalny został się tylko motorek dwusuwowy nawet ich gaźnik wywaliłem a użyłem takiego od Stihla,,,
    TO CHYBA ŚWIAT SIĘ ROBI TAKI GÓWNIANY !

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Tak zastanawiam się jeszcze raz na twoim pomysłem przeróbki tego agregatu i powiem szczerze że chyba chciałbym cię odwieźć od tego Zobacz co napisał -gimak- (ile się natrudził się przy swoim) bo to nie jest wcale tak że nawet Jak złożysz go prawie na nowo i z nowych części, przerobisz na trójfazowy to wszystko zadziała od razu i będzie na wieczność, często jest tak że co miesiąc będziesz na nowo coś starał się do niego dołączyć albo odłączyć a on ciągle będzie nie chciał robić to co ty byś bardzo chciał żeby robił,,, na foto masz trochę z forum, co generator to problem, a jest tam tego że ho,ho 😦😦😦 Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka Agregat chiński honda-podróbka
    gimak
    Level 40  
    szszsz1959 wrote:
    Zobacz co napisał - gimak- (ile się natrudził się przy swoim)

To, że kilka razy rozbierałem agregat, to w zasadzie moja wina, bo od razu podejrzewałem, że to diody i mogłem je od razu wymienić, ale nie miałem ich pod ręką , a pomiary tych wyjętych wskazywały, że są sprawne, później myślałem, że to wina lutowania (nigdy wcześniej nie lutowałem aluminium), a pomiary diod wykazywały nadal ich sprawność.
    To był drugi taki przypadek złośliwości rzeczy martwych. Pierwszy podobny przypadek miałem z cewką elektrozaworu w instalacji gazowej. Cewka przy pomiarach wykazywała pełną sprawność. Po podaniu napięcia bezpośrednio otwierała elektrozawór, a po podłączeniu do sterownika gazowego też go otwierała, ale też w sytuacji nieuzasadnionej go zamykała i przy pomiarach nadal wykazywała pełną sprawność. Dopiero po jej zdjęciu, w celu założenia nowej, przy pomiarze wyszło że ma przerwę.