Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W203 3,2 v6 218KM LPG - Wypadanie zapłonu

24 Sty 2020 11:32 180 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem z moim mercedesem W203 C320 3,2 v6 218KM 2001r, otóż po dodaniu gazu przy spokojnej jeździe przekracza ok 5 tyś obrotów i zaczyna się "zastanawiać" a po krótkiej chwili wywala check engine i odcina mu różne cylindry (najczęściej jest to 4,5,6). Sprawdzane zostały: świece, przewody WN, cewki (została wymieniona jedna z 1-ego cylindra), układ dolotowy, katalizatory, instalacja LPG (poprawiona mapa i wymienione filtry). Problem występuję niecodziennie, najczęściej na zimnym zaraz po przejściu na LPG. Jak go dobrze "przegonie" ok godzinę check znika i problemu brak. Na starych świecach był dość gruby biały nalot (po 15tyś km). Gdy wystąpi problem auto nie ma mocy, na postoju nim strasznie trzęsie i po ponownym uruchomieniu jakby nic się z nim nigdy nie działo. Dodam też, że problem występuję od dłuższego czasu, lecz na początku to było raz na miesiąc przy dogazowaniu mu na zimnym silniku zaraz po przejściu na gaz. Na postoju niezależnie od tego, czy jest LPG/PB, czy silnik jest ciepły bądź zimny, siedząc na fotelu czuć bardzo delikatne trzęsienie z częstotliwością ok 1-2s, chodź ten problem nie występuję zawsze. Problem z wypadaniem zapłonu rzadziej występuje na PB. Brakło mi już pomysłów. Dodam też, że kolega ma identyczny problem w E klasie z tym samym silnikiem. Po podłączeniu pod komputer wyskakują błędy od wypadania zapłony na 4 i 5 cylindrze. Brakło mi już kompletnie pomysłów. Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 36  
    Zakręć butlę, wykasuj błędy , sprawdź jak zachowa się silnik pracujący na benzynie.
    Jeżeli nie będzie zmian skup się na przepustnicy i wszelkich nieszczelności ach dolotu.