Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Mi Band. Czym jeszcze można zaciekawić użytkowników.

szeryf3 24 Sty 2020 11:54 420 6
    szeryf3
    Poziom 19  
    Parę dni temu moja małżonka stwierdziła, że chce mieć opaskę sportową na nadgarstek. A że byłem laikiem w tym temacie zacząłem nadrabiać braki w tym temacie na różnych forach i na YouTube.
    Kiedy stwierdziłem, że już coś wiem w tym temacie to pozostało zastanowić się nad wyborem konkretnej firmy. No i stanęło na firmie Xiaomi, ale który Band 3, czy Band 4. Kupiłem jednak 4-kę bo technologia się mocno rozwija w tym temacie. Ale przy zakupie zastanawiałem się co jeszcze można dodać do tego małego komputerka skoro jak dla mnie jest i tak mocno rozbudowany w różnego rodzaju funkcje, to raz, a dwa czy w Xiaomi już pracują nad nową opaską i czy się pojawi w tym roku. Nagle parę dni po zakupie czytam, że już jest prawie Band 5. Myślałem, że będzie można z niego dzwonić, lub robić zdjęcia, ale czy w 5-tce, a może 6-stce.
    Sami zobaczcie i przeczytajcie.
    https://www.google.com/amp/s/www.spidersweb.pl/2020/01/xiaomi-mi-band-5-nfc.html/amp
    https://youtu.be/Tvjk2SuDSkY
    W miarę możliwości powiedzcie mi co sądzicie o tego typu urządzeniach i w którą stronę pójdzie ta technologia.
    darts
    Poziom 15  
    Moim zdaniem technologia będzie taka, że będzie opaska "smart" na "małego" i tam podczas "klupanka" będzie widać: kto dzwoni (oby nie żona !), jaki masz puls, ciśnienie - w oponach w aucie też, temperaturę w domu - w "pałce" - w piętach - w piekarniku - w lodówce - i na Antarktydzie, do tego po skanie z WI-Fi zeskanuje Ci co w danym momencie "pukasz" - czyli płeć, wiek, ilość partnerów przed, ilość po - przewidywalna w progu do 2% no do tego wszystkiego podpowie co aktualnie Twoja żona gotuje na obiad i czy czasem nie zjeść na mieście. itd...
    thereminator
    Warunkowo odblokowany
    szeryf3 napisał:
    W miarę możliwości powiedzcie mi co sądzicie o tego typu urządzeniach i w którą stronę pójdzie ta technologia.

Moim zdaniem niech idzie do diabła.
    Moderowany przez ArturAVS:

Jeszcze jeden bzdurny post, i amnestia przestanie obowiązywać

grawastar1986
    Poziom 14  
    Mam i używam jako zegarek, budzik, stoper i odbieranie sms i pokazywanie kto dzwoni. Funkcje sportowe można w aplikacji wyłączyć bo mnie osobiście nie interesują. Opaska z moimi ustawieniami trzyma prawie 2 miesiące na baterii.
    szeryf3
    Poziom 19  
    Zaskoczyłeś mnie tą długością trzymania akumulatora.
    Moja żona ma powłączane prawie wszystko i sugerowany czas działania minął parę dni temu.
    grawastar1986
    Poziom 14  
    Najwięcej energii zużywa czujnik tętna. Jak pisałem poprzednio, ja prawie wszystko powyłączałem włącznie z tym czujnikiem :) Został tylko zegarek i powiadomienia. Może mój egzemplarz ma "lepszą" baterię, chociaż nie sądzę.
    odalladoalla
    Poziom 23  
    darts napisał:
    Moim zdaniem technologia będzie taka, że będzie opaska "smart" na "małego" i tam podczas "klupanka" będzie widać: kto dzwoni (oby nie żona !), jaki masz puls, ciśnienie - w oponach w aucie też, temperaturę w domu - w "pałce" - w piętach - w piekarniku - w lodówce - i na Antarktydzie, do tego po skanie z WI-Fi zeskanuje Ci co w danym momencie "pukasz" - czyli płeć, wiek, ilość partnerów przed, ilość po - przewidywalna w progu do 2% no do tego wszystkiego podpowie co aktualnie Twoja żona gotuje na obiad i czy czasem nie zjeść na mieście. itd...

Masz plusa za uszczypliwe ale śmieszne opisanie narastającej w szalonym tempie szajby tego świata na punkcie gadżetów zbędnych, uznanych za niezbędne.