Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Słuchawki przewodowe - Gdzie kupić kabel do słuchawek

Electric_TM 24 Jan 2020 12:11 882 5
    Electric_TM
    Level 13  
    Witam
    Może ktoś z szanownych odwiedzających elektrodę wie, gdzie można kupić na metry cienki, elastyczny, kabel słuchawkowy, stosowany zwykle w połączeniach lewej i prawej strony słuchawek ? Wersja zwykła ma 2 żyłki, ale z bluetooth i "noise cancelation" bywa tego więcej. 6, 8 a nawet 12 spotkałem.

A drugie pytanie - jak tego typu kabel po angielsku się nazywa, w języku technicznym, fachowym, branżowym .....
    Np. kombinacje typu "8 core headphones oem cable" nie dały w poszukiwaniach rezultatu. Albo mi nie poszło :-(

Słuchawki przewodowe - Gdzie kupić kabel do słuchawek20200121_2..500.jpg Download (148.24 kB) Słuchawki przewodowe - Gdzie kupić kabel do słuchawek20191102_1..713.jpg Download (100.1 kB)
    MDD
    Level 28  
    Kolego nie szukaj po angielsku. Jesteś chyba w Polsce. Po prosu wpisz. Kabel np. 8 żyłowy w ekranie. 2 lub 4 ,6. itp. Znajdziesz na metry.
    Electric_TM
    Level 13  
    Tak, wszędzie są dostępne kable wielożyłowe, ale każda żyła ma w nich własną izolację i grubość rośnie do 5 - 6 mm. A tu, co widać na zdjęciach, żyły są izolowane lakierem i 8 - 12 żył mieści się w średnicy 3 mm. A wszystko jest wyjątkowo elastyczne, słuchawki mogą się składać, obracać, mieć regulację dopasowującą do głowy. A kabelek przez te wszystkie zawiasy przechodzi i wytrzymuje (ale do czasu).
    bakayaro
    Level 1  
    Mam dokładnie taki sam problem ze słuchawkami marshall major II bluetooth. Przewód łączący słuchawki ma 10 żył. Tymczasowo rozwiązałem problem braku odpowiedniego przewodu poprzez wykorzystanie nieuszkodzonego kawałka znajdującego się w kabłąku. W jego miejsce wstawiłem 10-żyłową taśmę jako że tam przewód nie musi być tak cienki i elastyczny. Rozwiązanie będzie działać do czasu aż przewód znów się nie uszkodzi. Długo po tym jeszcze szukałem przewodu do wymiany i szukając różnych słów znalazłem frazę na którą google dał mi upragniony wynik: "bluetooth headbeam enamel cable 10 core".
    beatom
    Level 34  
    Na E-bay mozna znalezc cos takiego: "26AWG 8 Core Multicore Cable Flexible Points Signal Small Power AUTO CAR Wire"
    Ale zewnetrzna srednica to juz 5.1 mm.
    Moze cos znajdziesz w rozmiarze 28AWG...bedzie prawdopodobnie cienszy.
    Electric_TM
    Level 13  
    Pomogło zgodnie z sugestią bakayaro Aliexpress z hasłem "enamel cable core"