Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry pi zero podłączenie kilku DHT11

24 Sty 2020 12:27 177 8
  • Poziom 19  
    Witam
    Dopiero zaczynam przygody z Raspberry i wyczytałem jak podłączyć czujnik DHT11 ale jak podłączyć ich kilka ?
    złączyć DATY i same się odnajdą tak jak 18B20, mają jakąś adresacje ?
    czy muszę wszystkie podpinać osobno ?

Staram się powoli uruchomić na zero domowicza o ile się uda...
  • Poziom 19  
    18b20 nie pracują również na 1-wire ?
  • Poziom 20  
    Tak, ale 18b20 posiadają unikatowe identyfikatory, a w dokumentacji sht11 widnieje następujący zapis
    Cytat:
    The serial interface of the SHT1x is optimized for sensor
    readout and effective power consumption. The sensor
    cannot be addressed by I2C protocol
    - czujnika nie da się adresować.
  • Poziom 19  
    Ok ok rozumiem :) masz jakieś czujniki temp i wilg które zastąpią dht11? Chciałem coś zamówić do zabawy ale teraz nie wiem co
  • Poziom 20  
    Może coś od Sensirion z serii SHT? Tylko to raczej byś modulik musiał poszukać bo to się nie nadaje do pająkowania, więc niestety troszkę drożej. Ale to nadal nie rozwiązuje Twojego problemu, ponieważ urządzenia te mają zazwyczaj jeden albo ograniczoną liczbę adresów ustawianych sprzętowo (przez podciągnięcie pinu rezystorem). Więc nadal sytuacja jest raczej nieciekawa jeśli chodzi o podłączenie większej ilośći. Albo trzeba było by szukać (ja nie znam) termometru z higrometrem ze zmiennym adresem, albo dokupić do tej zabawy multiplekser i2c tego typu https://botland.com.pl/pl/multipleksery/12628...vity-cyfrowy-multiplekser-i2c-8-kanalowy.html
  • Poziom 19  
    U mnie będzie 10 czujników plus sterowanie oświetleniem myślę koło 4 przekaźnikow..

Mam 6 18b20 oraz 4 dht myślę tylko jaka długość przewodu może być maksymalna. oraz ile czujek na jeden kanał pomijając dht które muszą być podpięte osobno.