Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co proponujecie do fiata seicento? jaki sub+zmacniacz? itp

Trollu 25 Wrz 2005 23:14 1287 8
  • #1 25 Wrz 2005 23:14
    Trollu
    Poziom 10  

Moj post jest do tych co maja chwile czasu by udzielic mi odpowiedzi.
    Chcialbym do bagaznika wrzucic jakas fajna tube lecz nie wiem co bedzie fajnie gralo a dodatkowo w miare malo kosztowalo.
    Nie mam tuby nie mam wzmcniacza teraz bede to kupowal
    Radio posiadam first 4x60W i odziwo wydaje sie ze to chlam ale bardzo fajnie smiga aaaaa i moc nie jest oszukana sprawdzalem ;)
    Co kupic? 30 cm glosnik tylko jaki i samemu tworzyc tube? (jestem stolarzem-meblarzem)czy kupic gotowca na alegro?
    jaki wzmcniacz? co do grania chcialbym zeby to byl ładny głeboki niski ton a nie jakies tam pukanie ma to fajnie chodzic :]
    najchetniej skontaktowałbym sie z kims na gg
    z góry thx

0 8
  • #2 25 Wrz 2005 23:24
    boster1
    Poziom 11  

nie jest to czasem zły dział na takie rzeczy ?? Kolego skorzystaj z opsji szukaj a jak chcesz zadawać pytania jako nowe posty to nie w tym dziale... moderator powinien zadziałac

0
  • #3 25 Wrz 2005 23:35
    kraz73
    Poziom 27  

Trollu napisał:
    Moj post jest do tych co maja chwile czasu by udzielic mi odpowiedzi.
    Chcialbym do bagaznika wrzucic jakas fajna tube lecz nie wiem co bedzie fajnie gralo a dodatkowo w miare malo kosztowalo.
    Nie mam tuby nie mam wzmcniacza teraz bede to kupowal
    Radio posiadam first 4x60W i odziwo wydaje sie ze to chlam ale bardzo fajnie smiga aaaaa i moc nie jest oszukana sprawdzalem ;)
    Co kupic? 30 cm glosnik tylko jaki i samemu tworzyc tube? (jestem stolarzem-meblarzem)czy kupic gotowca na alegro?
    jaki wzmcniacz? co do grania chcialbym zeby to byl ładny głeboki niski ton a nie jakies tam pukanie ma to fajnie chodzic :]
    najchetniej skontaktowałbym sie z kims na gg
    z góry thx

:arrow: Temat powinien znaleźć się w "Tuning samochody i CarAudio"
    :arrow: Czym tą moc 4x60W sprawdzałeś? Nawet producent tegoż scalaka nie przyznaje się, że ma on 60W, więc miernik na pewno cię oszukiwał, albo był źle skalibrowany.
    :arrow: Tuba ci do seicento nie wejdzie, co innego sub. Tuba to może do mojego firmowego by wlazła ale to VW LT35 long

Do budowy głośnika oprócz umiejętności w które nie wątpię potrzebne jeszcze są parametry TS z których wylicza się litraż obudowy. W samochodach typu Seicento, w związku z niewielkim wymiarem bagażnika skrzynia nie może też być duża a to już komplikuje sprawę. Otrzymanie w takich warunkach "ładnego głębokiego niskiego tonu" nie będzie łatwe, a i głośnik nie będzie najtańszy. Łupanie zapewnisz sobie Alfredem ale miękki i detaliczny bass? Możesz spróbować z Lanzarem 10"

0
  • #4 26 Wrz 2005 01:49
    sMaD
    Poziom 22  

ja mam na zbyciu suba do seicento na głośniku STX GDN 27-150-4SC buda 30pare litrów BR x 2 Tonsila, wygłuszenie tonsila, obity niedokładnie ale obity :) niebieską wykładziną, ma około miesiąca ten sub Jak Nówka, wzmak jaki to pociągnie hmmm, ja to używam w domu ale mam coraz mniej miejsca (nowe konstrukcje) słuchałem w samochodzie tego suba na magnacie classic 360 efekt b.dobry, ale to nie było max co potrafi głośnik, w podobnej cenie jest nowy SOLING a on na mostku ma 170watt rms to zapewni kontrole i pokaże pazurki

0
  • #5 26 Wrz 2005 22:25
    Trollu
    Poziom 10  

no to jak powie mi ktos jaki glosnik kupic? i jaki wzamcniacz itp? chcialbym sie zamknac w 700 zł
    prosze tylko o jakies namiary zebym m0ogl zobaczyc gdzies te glosniki na stronach internetowych

0
  • #6 27 Wrz 2005 23:39
    Rademal
    Poziom 20  

Polecam jakiegoś blaupunkta. Co do głośniczka to może Hertz ES250? Potrzebuje 20litrowej obudowy w której i tak daje czadu?

Witaj! Jeśli chcesz robic audio napisz do mnie napewno Ci poradzimy.

Ja bym polecał lepszy wzmacniacz i gorszego subika którego potem można zmienić na cos mocniejszego.

Zapraszam gg: 1551858, rademal(malpa)wp.pl

Chcesz kupić MDF? NAPISZ Chcesz kupić MDF? NAPISZ

0
  • #7 28 Wrz 2005 11:09
    Erwin
    Poziom 16  

Najpierw sprawdz czy radio ktore posiadasz ma wyjscie liniowe (chinche z tylu) zeby liniowo podlaczyc wzmacniacz.
    Troche zaczynasz od zadka strony, bo najpierw powinno byc porzadne radio i porzadny przow, ale subik najbardziej cieszy.
    na wzmacniacz przeznaczysz kolo 400 zl (na allegro poszukaj uzywanego magnata lub soling'a) a za subikiem tez zajrzyj na allegro bo czasami ludzie sprzedaja gotowego za cenie mniejsza niz sam glosnik. Jak nie znajdziesz nic ciekawego to zajrzyj na www.diyaudio.pl,, albo zapytaj w dziale akustyka na tym forum.
    Nie spiesz sie i zastanow 2 razy zanim cos wybierzesz.

0
  • #9 28 Wrz 2005 19:45
    Ferro Cassius
    Poziom 12  

Ja bym kupił na Twoim miejscu głośnik Lanzar MAX 12 i jakiś wzmacniaczyk np. Monacor CarPower HP-1502. Cena jest przystępna i mieści się w Twoich granicach.

0
  Szukaj w 5mln produktów