Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocena S.M.A.R.T. dysku WD Caviar Blue 1TB

kacza99 24 Jan 2020 14:42 474 9
    kacza99
    Level 4  
    Dysk pada po 1 dniu od zrobieniu formata - tzn. nie uruchamia się windows albo uruchamia się lecz nic nie da się zrobić - klikanie bez reakcji. Test odczytu zacina się na 37 bloku - Błąd CRC, potem go omija i leci dalej. Przy teście zapisu nie było żadnych wadliwych sektorów.

Ocena S.M.A.R.T. dysku WD Caviar Blue 1TB Ocena S.M.A.R.T. dysku WD Caviar Blue 1TB
    Ocena S.M.A.R.T. dysku WD Caviar Blue 1TB
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kacza99
    Level 4  
    Próbowałem, lecz MHDD nie widzi dysku. Jedyne co w google wyczytałem to, żeby ustawić dysk na MASTER, lecz to SATA.
    marcinadd
    Level 23  
    Dysk SATA możesz ustawić w trybie IDE lub AHCI. Szukaj odpowiednich ustawień w BIOS.
    kacza99
    Level 4  
    Tego też próbowałem, ustawiłem na IDE.

Dodano po 24 [minuty]:

Opcja "Read and fix" w HD Sentinel sobie poradzi?
  • Helpful post
    RADU23
    Moderator of Computers service
    kacza99 wrote:
    Próbowałem, lecz MHDD nie widzi dysku.

Możesz za pomocą programu Victoria to wykonać (w załączonym linku wszystko dokładnie opisane) =>
    https://traxter-online.net/mhdd-victoria-diagnostyka-hdd/

Dysk zaczyna mieć problemy z powierzchnią. Dla dysków WD parametr (01) powinien wynosić zero.
    Po przeliczeniu wynosi on 3344.
    kacza99
    Level 4  
    Po zerowaniu i remapowaniu skan wyszedł dobrze lecz w Smart znowu wyskakują sektory do remapowaniu i znowu jeden offline. Podejrzewam, że znowu wywali się w ciągu 2 dni.
    Zdjęcia przed czynnościami. Ocena S.M.A.R.T. dysku WD Caviar Blue 1TB Ocena S.M.A.R.T. dysku WD Caviar Blue 1TB
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kacza99
    Level 4  
    Też mi się tak wydaje z tego powodu, że po 1 dniu znowu Smart pokazuje niestabilne sektory. Będą sobie rosły aż win nie odpale.. Zamówię chyba Adata su650 480gb.
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Już lepiej w podobnej cenie zamów Plextora M8Vc 512GB. Znacznie lepszy kontroler i ogólnie lepiej wykonany dysk (metalowa obudowa).

Dysku przy tylu sektorach niestabilnych nawet bym nie próbował ratować, przy takich ilościach nawet po naprawieniu/remapie nie można byłoby uznać takiego dysku za bezpieczny.