Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 2 2007r 1,6 - CZUJNIK COFANIA USZKODZONY

brumik 24 Jan 2020 19:26 1110 4
    brumik
    Level 11  
    Witam
    Mój pojazd Renault Scenic 2 2007r 1,6
    Problem - nie działa czujnik cofania po wbiciu wstecznego piszczy przez dłuższa chwilę

Czytałem gdzies że problemem może byc zamontowany hak który z resztą zdemontowałem, wiązka jest podpieta nadal.
    Aby zlokalizować problem kupiłem V3.0 PCB Multidiag Pro pod to program Delphi z 2015 r.Skanowanie nic mi nie pokazało choć wiem że mam spalony bezpiecznik z tablicówek i prawego pozycyjnego oraz mam spalona żarówke LP postojowy. Renault Scenic 2 2007r 1,6 - CZUJNIK COFANIA USZKODZONY

Weszłem tez w funkcje różne w układ wspomagania parkowania ( nie wiem co oznacza gwiazdka)
    wchodziłem tam w kilka folderów ale nic sie nie działo żadnej diagnostyki. Renault Scenic 2 2007r 1,6 - CZUJNIK COFANIA USZKODZONY

Czy tym interfejsem i programem można zlokalizowac problem?
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Układ wspomagania parkowania, live data z czujników i wiesz gdzie problem.
    brumik
    Level 11  
    Dzieki za odpowiedz ale czy mógł bys napisać jak dziecku z przedszkola co mam po kolei kliknąć

Dodano po 4 [minuty]:

Czy chodzi o ten symbol silniczka w prawym dolnym rogu?
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wybierasz auto, rocznik, silnik, system w zakładce diagnoza: Diagnoza systemu parkowania. Najpierw błędy, potem parametry.
    brumik
    Level 11  
    tak na szybko sprawdziłem błedy Renault Scenic 2 2007r 1,6 - CZUJNIK COFANIA USZKODZONY
    nastepnie je usunołem nastepnie wbiłem wsteczny i pokazało mi ten DF 02 może ten pierwszy pokazywał poniewaz aby mi system nie piszczał odłaczyłem go przyciskiem z lewej strony przy kierownicy.Pojeżdze zobacze. Mówiąć o lewym czujniku ma na mysli ten skrajny lewy czy ten bliżej srodka? No i skaplikowane pytanie która to jest lewa zakładam że chodzi mu od strony kierowcy.