Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SGH-D900i - Kompatybilność taśm LCD rev 01 i rev 01A

cybermysz 25 Jan 2020 02:18 255 5
    cybermysz
    Level 2  
    Witam. Czy taśmy LCD do telefonu Samsung D900i z oznaczeniami REV 01 oraz REV 01A są ze sobą kompatybilne? W Internecie znalazłem do kupienia tylko taśmy REV 01, natomiast w moim egzemplarzu jest taśma REV 01A.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Jeżeli taśma jest do modelu D900i to z ego co pamiętam rev nie ma znaczenia.
    cybermysz
    Level 2  
    Taśma, która przyszła, ma oznaczenie D900i rev 01A. Ekran dalej był czarny. Po kilkukrotnym przekładaniu starej i nowej taśmy oderwała się plastikowa klapka od gniazda taśmy po stronie płytki z ekranem. Czy jej rolą jest jedynie docisk? Udało mi się tak włożyć taśmę, że siedzi stabilnie, ale teraz po podpięciu zasilania telefon wibruje (wibracja ustaje po wciśnięciu czerwonej słuchawki) i nic się więcej nie dzieje.

Jakie czynności mogę dalej podjąć w celu diagnozy, czy to wina taśmy, czy może ekran/poświetlenie do wymiany?
    KRY5PIN
    Level 36  
    Plastik pełni rolę docisku. Jeżeli chodzi o serię D900 to oznaczenie REV ma znaczenie. Były modele D900, D900i, D900E, i Chyba D900V....
    tino2003
    Admin of GSM Group
    KRY5PIN wrote:
    Jeżeli chodzi o serię D900 to oznaczenie REV ma znaczenie.

Nie myl modeli z oznaczeniem rev.
    KRY5PIN
    Level 36  
    Wiem, tylko z tego co pamiętam to swego czasu hurtownie różnie to pakowały A na górę woreczka szła naklejka do jakiego modelu to ma niby pasować. Potem się montowało flexa i zonk, albo nie działają klawisze górne, albo nie wyświetla, albo nie działa głośnik albo aparat. Wtedy kupując zawsze pilnowałem żeby REV był taki sam.... to były czasy jak już seria D900 wychodziła z mody....