Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Faac 741 - lampa świeci ciągle

25 Sty 2020 02:39 360 14
  • Poziom 3  
    Witam
    Podłączona lampa xled pod 24V świeci cały czas po otwarciu bramy. Miga gdy brama się zamyka a gdy otwiera się, to świeci światłem ciągłym i już tak zostaje po otwarciu. Wg instrukcji powinna mrugać tylko podczas ruchu. Lampa przyłączona pod 10 i 12. SP ustawione na 00. Co jest nie tak? Proszę o pomoc.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 26  
    A lampa ostrzegawcza nie jest w tym modelu na stykach 16 i 17 (230V) i tu się programuje opcje jej działania ?
  • flexghzflexghz
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    czarek1107 napisał:
    Miga gdy brama się zamyka a gdy otwiera się to swieci światłem ciągłym i już tak zostaje po otwarciu.wg instrukcji powinna mrugać tylko podczas ruchu.lampa podpieta pod 10 i 12.SP ustawione na 00.co jest nie tak? Proszę o pomoc

Bo to wyjście tak działa. Tak jak pisał poprzednik do podłączenia lampy służą styki 16 i 17 i ma to być lampa na 230V
    Spotkałem się, że sprytni handlarze z allegro w celu obniżenia ceny "zestawu" sprzedają lampy na 24 V i sugerują by podłączyć je pod styki WL. Przy zakupie takiego zestawu warto też zwrócić szczególną uwagę na to z jaką drogą radiową sprzedawany jest taki zestaw, na fotokomórki czy jakość listwy. Jak to mówią cena czyni cuda. Sugeruję zakup lampy na 230V a to cudo oddać sprzedającemu.
  • Poziom 3  
    W instrukcji napisane jest że lampa może być podłączona w dwóch miejscach albo pod styk WL albo pod 230 czyli styk 16 i 17. A w instrukcji lampy napisane jest że można ją podłączyć albo pod 24 albo pod 230. Ale czy pod 230 wystarczy skrętka czy musi być większy przekrój kabla. lampa ma 5 WAT mocy.
    ... Ale dalej jest na 230V, a więc napięcie do którego izolacja skrętki nie jest w żaden sposób przygotowana.
    Do tego żeby kogoś zabić nie trzeba od razu kupować napędu bramy i go montować. Są prostsze i skuteczniejsze metody.
    Czemu kolega wybrał akurat tę.
    czarek1107 napisał:
    A w instrukcji lampy napisane jest że można ją podłączyć albo pod 24 albo pod 230

Pokaż waść tę instrukcję. Żeby przypadkiem nie okazało się, że jest to instrukcja uniwersalna do dwóch różnych lamp.
    czarek1107 napisał:
    W instrukcji napisane jest że lampa może być podłączona w dwóch miejscach albo pod styk WL albo pod 230 czyli styk 16 i 1

Gdzie jest tak napisane w instrukcji?
    W mojej tego nie ma :(
    Za to jest:
    W.L. - Zasilanie lampki kontrolnej/wyjścia czasoweg (złącze 12). Służy do podłaczenia wskaźnika świetlnego max 3W 24V lub do podłączenia oświetlenia usługowego poprzez przekaźnik włączony pomiędzy styk WL i 24V źródło zasilania.[/i]
  • Poziom 3  
    Wpisz w Google faac xled i zobaczysz bo nie mogę przesłać linku W instrukcji polskojęzycznej nie ma wielu rzeczy.ale jest za to narysowane schemat na którym widać wyraźnie że lampy podłączone mogą być w do h miejscach w zależności od napięcia zasilania
    Ok. lampę rzeczywiście masz porządną i tak jak mówisz uniwersalną na 24V DC, 230V AC. Mojemu koledze kiedyś sprzedano do Geniusa lampę właśnie taką na 24V z teleskopową antenką :) Wyrzucił i kupił coś normalnego. Obawiałem sie że i Ty masz taką. A tu wychodzi na to, ze to nie sprzedawca, ale Ty osobiście przekombinowałeś sprawę.
    To teraz odpowiedni kabel do lampy i anteny i po sprawie ;)
  • Poziom 3  
    Trochę już za późno na dodatkowy kabel bo już wszystko zalane betonem a nie wiem czy przejdzie peszlem dodatkowy przewód.a po co jest wejście na antenę w lampie i gdzie ja podłączyć?
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Jeśli lampa ma wbudowaną (pod kloszem lub na zewnątrz obok klosza) antenę (przeważnie pręcik metalowy odługości 16 cm) to zacisk jest - jak sama nazwa wskazuje - do tej antenki. Łączysz ją przewodem koncentrycznym antenowym 50 ohm (inny niż ten do kablówki) z wejściem antenowym centrali - ogromna większość central takowe ma. Operacja radykalnie zwiększa zasięg pilotów (aby tylko antenka w lampie nie była zasłonięta metalowymi elementami bramy - np słupkiem - ale nawet wtedy powinno być lepiej).
    Ale jeśli nie masz już opcji podciągnięcia żadnego kabla do lampy to dyskusja jest bezprzedmiotowa.
  • Poziom 3  
    Skrętkę mam akurat jedną wolną to mógłbym podłączyć antenę a mam jeszcze takie pytanie. Prąd dochodzi mi do jednego słupka i z nim mam małą rozdzielnice Skąd jest puszczony kabel do drugiego słupka gdzie jest automat. I tu idzie kabel czterożyłowy bo akurat taki miałem więc zostaje mi jedna żyła wolna. Światło mam na tym słupku co jest rozdzielnica. Czy podłączając lampę mogę fazę wziąć z centrali z automatu A powrotny czyli N z rozdzielnicy?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Cytat:
    Skrętkę mam akurat jedną wolną to mógłbym podłączyć antenę

To ma byc koncentryk 50 Ohm. Skrętka może polepszyć zasięg a może pogorszyć.... Spróbować możesz.

Cytat:
    Czy podłączając lampę mogę fazę wziąć z centrali z automatu A powrotny czyli N z rozdzielnicy?

W uproszczeniu tak, ale pominiesz elementy odkłócające wbudowane w centralę, a różne szpilki napięciowe mogą zakłócić pracę elementu odpowiedzialnego za moc i zwolnienia (mało prawdopodobne ale możliwe).
  • Poziom 26  
    bhtom napisał:
    Nie zostawiłeś sobie w peszlu pilota
    :) Mój sąsiad jak betonował już słupki połapał się, że trzeba coś pod automatykę bramy wstawić - dobrze że przyjechałem z roboty i podszedłem zobaczyć jak mu idzie :). Powinno się przed montażem ogrodzenia wiedzieć jakie są plany na automatykę i zostawić sobie dodatkowo jeszcze zapas na przyszłość, ale ... , różnie z tym bywa. Zależy od wykonawcy.
  • Poziom 3  
    Dzięki za pomoc.wszystko działa.N pociągnięty z rozdzielnicy a antena przez skretke i zasięg zwiększony