Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zarządzanie magazynem poprzez kod kreskowy

rafal24s 25 Jan 2020 13:43 255 1
    rafal24s
    Level 12  
    Witam
    swojego czasu stworzyłem w excelu program który zarządzał etykietą na magazynie, fajnie to działało puki nie rozrosło się to do dużych rozmiarów i były 2 magazyny.Na dzień dzisiejszy zwiększyły się wymagania względem programu zwiększyła się ilość magazynu i wszstko sie wysypało macro świruje tworzą się błędy. Kiedyś jeszcze czasy gdy byłem piękny i młody pisałem w turbo pascalu więc pomyślałem o nim jednak to były lata temu i jesli by ktoś był tak dobry i pomógł zacząć, podesłał kod który można zmodyfikować lub napisał taki kod za ustaloną opłatą to by było super.

teraz tak etykieta w kodzie kreskowym
    D2000x0195x0005x0125012013311225A
    co daje na D-materiał 2000długość 0195szerokość 0005wysokość 01numerparti 250120133112-data godzina minuta sekunda (by się etykiety nie dublowały) 25ilość gatunek
    i teraz co potrzebuję by etykieta za pomocą czytnika kodu kreskowego mogła być dodana na magazyn A (program musi sprawdzać czy nie ma takiej etykiety już na magazynie A B C D ) jeśli jest nie pozwalać jej ponownie wprowadzić
    przesuwać etykietę między magazynem a b c d
    Móc usunąć etykietę (jakieś hasło dostępu)
    Mieć podgląd/filtrowanie na to ile jest szt przykładowo D2000x0195x0005 z daty 25.01.2020
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Dżyszla
    Level 42  
    Mam taki kod do obsługi sklepu - magazyn, faktury, zamówienia, dokumenty celne, wms, crm itd... tylko tego jest paręnaście milionów linii... ;)

Ad rem: Właściwie czego oczekujesz, bo gotowego kodu obsługi magazynu raczej nie dostaniesz. Tak naprawdę to temat, który wydaje się odpowiedni na w miarę proste zlecenie (ja tu widzę z miesiąc na doprecyzowanie zagadnień i opracowanie programu zarządzania magazynem z uwzględnieniem tej specyfiki etykiet, także z możliwością ich wydruku). Pytanie dodatkowe - komputer ze skanerem czy może terminale mobilne? Jak określisz warunki, to chyba temat do przedstawienia gdzieś na stronach ze zleceniami. Excel oczywiście do wyrzucenia, bo to nie jest narzędzie bazodanowe, a takiego charakteru oczekujesz.