Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus MK1 - Nierówna praca silnika, szarpanie autem

25 Jan 2020 15:44 1167 2
  • Level 2  
    Witam,

Ponad miesiąc temu będąc w trasie nagle zaczęło śmierdzieć ropą w moim Focusie MK1 1.8 TDDI (90 km) hatchback. Zjechawszy na parking cały silnik był w ropie. Pojechałem do mechanika, okazało się, że strzeliła zaślepka wtrusku (ta maksymalnie po prawo od przelewu), zrobił coś prowizorycznie i przestało śmierdzieć paliwem. Z czasem nagle zaczęło coś stukać w aucie, praca jest nierówna. Gdy samochód stoi na światłach to czuć szarpanie autem, słychać pracę silnika porównawszy do pracy traktora. Nie dzieje się tak zawsze, czasem po odpaleniu wszystko gra, silnik ładnie pracuje, a czasem od razu lub po jakimś czasie właśnie tak się dzieje jak na filmach. Samochód był ponad tydzień temu u mechanika, nie powiem - grzebał się z nim ale nie rozwiązał do końca usterki. Wymienione zostały wszystkie świece na nowe, komputer pokazywał problem z czujnikiem temperatury, również został wymieniony, zostały wymienione przewody przelewowe oraz końcówka (zaślepka wtryskiwacza prawego), został wymieniony olej oraz filtry (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy). Przepływomierz powietrza raczej też jest okej, na odłączonym jak i podłączonym praca jest taka sama. Poduszki silnika? Tak nagle? Raczej też jest ok. Ja już nie wiem co to może być, czyżby wtryskiwacz niedomagał ? Samochód ma moc ale zdarza się, że jak wejdzie nagle na obroty ok. 2200-2400 to nagle jakby opadł na sekunde i nagle wzrósł, można to porównać do np. silnika Quattro , chodzi mi o pracę, że jest nagle taka moc i taki odgłos. Załączam filmiki. Proszę o pomoc, za trafną diagnozę stawiam piwo :D

Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Przestałem pić . Sprawdź wtryski na przelew , ta zaślepka nie wypadła bez przyczyny.
  • Level 2  
    Chodzi o to, że ją rozerwało. Zaślepka jest już nałożona nowa, nic nie cieknie i jest szczelne.