Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki migomat dla amatora hobbystycznie do domu kupić

25 Sty 2020 16:27 189 4
  • Poziom 10  
    Potrzebuję porady bo nie mogę się zdecydować, jaki półautomat spawalniczy kupić do garażu ? Modele które biorę pod uwagę wedle kolejności:
    1. Magnum 208 alu synergia - jeśli ten to jakie akcesoria warto dokupić ?
    2. Magnum 190 II Digital.
    3. Ideal Expert MIG 215 LCD
    Wymagania:
    sprzęt ma być niepsujliwy, zasilany 230V, względnie mobilny, im więcej funkcji (pomagających amatorowi i działających tym fajniej) , kwota zestawu max 2500-3000zł , musi być nowy na FV , musi być możliwość spawania cienkich blach ( np. samochodowych) .
    Jeśli macie lepsze propozycje niż 1-3 to chętnie posłucham. Bardzo mi zależy na rzetelnej poradzie, ponieważ już mnie boli głowa od czytania marketingowych zalet wszystkich sprzętów dostępnych na rynku. Mimo iż przeczytałem większość istniejących tematów na forum nie uprościło mi to wyboru. Im więcej czytam tym mniej wiem. Porada potrzeba na szybko ;)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    Te Magnumy są przyzwoite i bezawaryjne. Sam jestem zaskoczony, że za te pieniądze tak dobrze spawa i odpukać nic poważnego się nie dzieje. Jedyne co w nich często się psuje to wentylator. Dziwne ale w mojej już 2 razy wymieniali na gwarancji. I znowu się zepsuł ale już się gwarancja skończyła to może założę coś lepszego. Tylko że ona pracuje dzień w dzień po kilka godzin. Tej 3 firmy nie kojarzę. Musisz tylko pamiętać, że te spawarki nie lubią wilgoci i nie mogą być przechowywane w nieogrzewanych budynkach bo nawet najlepszej firmy spawarka długo nie podziała.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Który Kolego masz model? Tak wiem, że nie lubi wilgoci, tak samo nie lubią jak ktoś szlifuje i drzazg leci w ich kierunku.
  • Poziom 21  
    Nie pamiętam. Jutro zobaczę. Mam go już ze 3 lata. One raczej wszystkie są na tych samych podzespołach ewentualnie mniejszych/większych i osprzętem mogą się różnić.
  • Poziom 10  
    Obawiam się że jeśli migomat z synergią się popsuje po gwarancji to będzie do wyrzucenia. Natomiast funkcjonalność oraz nie wielka różnica w cenie do zwykłego kusi aby dopłacić i się cieszyć łatwością obsługi.