Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowany IPhone 6s poprzez wpisanie błędnego PINu

25 Sty 2020 18:05 222 10
  • Poziom 25  
    Witam

Na IPhone 6s kilka/kilkanaście razy został wpisany przez dziecko niewłaściwy kod PIN i telefon został zablokowany. Udało się go odblokować przez iCloud. Pytanie brzmi: czy da się jakoś odzyskać dane z tego telefonu, czy jedyne co pozostaje to zresetowanie go do ustawień fabrycznych.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    Skoro jest odblokowany to w czym problem? Iphone nie można zablokować złym kodem. Kiedyś się bawiłem i podałem zły chyba z 10 razy i potem ok. Wprawdzie była to siódemka.

Dodano po 4 [minuty]:

Po wielu próbach faktycznie się blokuje na 1 minutę. Pojawia się napis. Iphone został zablokowany sprobuj ponownie za 1 minutę. Po tej minucie podanie kodu odblokowuje telefon.
  • Poziom 25  
    Niestety z tego co wiem, a właściwie co mam w ręku po podaniu błędnego PINu ponad 10 razy sytuacja robi się mniej ciekawa.
  • Poziom 25  
    Zatem jak widać można sobie dość poważnie zaszkodzić.
    Teraz mam taką sytuację że telefon wyświetla "iPhone jest zablokowany podłącz z iTunes"
    W głębi widać tapetę która była na tym telefonia, ale można powiedzieć że jest ona niewyraźne, mocno rozmyta.
    O ile pamiętam przy podłączeniu do iTunes mam opcje resetowania, pytanie tylko czy to jedyna ścieżka czy jednak już ktoś znalazł sposób na taki problem.
  • Użytkownik obserwowany
    Iphone to specyficzny telefon wątpię żeby się coś zmieniło.
  • Poziom 25  
    no to chyba nie pozostaje mi nic innego jak wysłać go do FBI :)
    miałem nadzieje że jak to często bywa producent mówi że coś jest jedynym sposobem lub się nie da a sprytni ludzie znaleźli już rozwiązanie
  • Poziom 35  
    bumble napisał:
    Skoro jest odblokowany to w czym problem? Iphone nie można zablokować złym kodem. Kiedyś się bawiłem i podałem zły chyba z 10 razy i potem ok.

Oczywiscie, ze mozna. Dojdziesz krotko po tym do etapu iPhone disabled i na tym sie skonczy. W niektorych przypadkach w tym momencie mozna bylo jeszcze zrobic update softu z pomoca iTunes podlaczajac telefon w trybie recovery. Ta opcja dawala wowczas jeszcze jedna, ostatnia probe wpisania hasla, ale zdaje sie, ze juz to nie dziala badz cos sie w aktualnych wersjach iOS zmienilo na gorsze.
  • Poziom 25  
    ale:
    https://www.pcworld.pl/news/FBI-ma-problem-zl...ne-a-11-zajelo-im-az-dwa-miesiace,418244.html

co chyba oznacza że jednak złamali

Dodano po 6 [minuty]:

blahfff napisał:
    W niektorych przypadkach w tym momencie mozna bylo jeszcze zrobic update softu z pomoca iTunes podlaczajac telefon w trybie recovery. Ta opcja dawala wowczas jeszcze jedna, ostatnia probe wpisania hasla, ale zdaje sie, ze juz to nie dziala badz cos sie w aktualnych wersjach iOS zmienilo na gorsze.

Pamiętasz w której wersji softu? Bo telefon zablokowany już pewnie z rok sobie leży, a na pewno pół, więc pytanie czy mówimy o jakiejś archaicznej wersji czy jednej z ostatnich. A jeśli to drugie to gdzie mogę znaleźć procedurę?
  • Poziom 35  
    czuker napisał:
    Pamiętasz w której wersji softu? Bo telefon zablokowany już pewnie z rok sobie leży, a na pewno pół, więc pytanie czy mówimy o jakiejś archaicznej wersji czy jednej z ostatnich. A jeśli to drugie to gdzie mogę znaleźć procedurę?

Podobno nie dziala przy aktualnych, czyli z iOS 12 na 13, z 13 na 13 itp. Z iOS 11 na 12 jeszcze dzialalo, pod warunkiem ze ta metoda nie byla wykorzystana wczesniej bo pozwala to na tylko jedna probe. Nie mam pojecia jak zachowa sie to np przy przejsciu z 11 na 13.3 bo taka jest aktualna wersja i nic innego wrzucic sie nie da.

Sam proces jest prosty. Podlaczasz telefon w trybie recovery (dla 6S trzeba trzymac wcisniety home i podlaczyc wylaczony telefon do komputera), iTunes go wykryje i pojawia sie dwie opcje - uaktualnij badz odtworz. Wybierasz uaktualnij jesli chcesz zaktualizowac telefon z zachowaniem danych, badz odtworz jesli wyczyscic go do zera, a reszta, wlacznie z pobraniem oprogramowania juz zrobi sie sama. Soft troche zajmuje wiec jesli telefon zrestartuje sie zanim oprogramowanie zdarzy sie pobrac to trzeba go ponownie wprowadzic w recovery.

Cytat:

co chyba oznacza że jednak złamali

Zlamali czy nie, w sprawach jak twoja nie ma to zadnego znaczenia bo nikt na taki prywatny telefon nie bedzie poswiecal czasu i zasobow. Jak rozumiem ta wzmianka o FBI byla po prostu zartem ;-)