Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Husqvarna 235 - Po remoncie czasem zapali...

lisekey 25 Jan 2020 20:23 1323 3
 • #1
  lisekey
  Level 15  
  Witam  Dostałem do naprawy pilarkę z powyżej, klient kupił ją z zagranicy w nieznanym stanie, nie odpalała.

  Po jej analizie uznałem że pilarka jest zatarta, a cały silnik jest w dużym nagarze,
  wymieniłem w niej, tłok cylinder, łożyska, uszczelniacze, membrany na gaźniku.
  Po tym pilarka odpalała ale gasła, próby regulacji nie dały, choć udało mi się uzyskać efekt taki jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=Mqf3YmTxjoU, wygląda na cofnięty zapłon ale punkty na magnecie względem koła się zgadzają, po dodaniu gazu pilarka gasła. Więc wymieniłem cewkę zapłonową i dalej to samo jak nie gorzej bo teraz pilarka zaskakuje na chwilę lub strzela w gaźnik, co oznacza cofnięty zapłon tylko gdzie ten zapłon mógłby się przestawić, pilarkę testowałem na dwóch gaźnikach, czy możliwe jest to że koło magnesowe może być temu winne, czy to jest możliwe? Czy może wał jest przekręcony od strony magneta i tu jest on przestawiony... no nie mam pojęcia, pierwszy raz spotkałem się z tak oporną bestią...
 • #2
  4495redberet
  Level 27  
  Co do zapłonu to zobacz jak jest ustawiony klin na wale w starym wale korbowym i jak jest na nowym. Tłok oczywiście w maksymalnym górnym położeniu i kliny muszą być w tym samym miejscu.
  Tłoka nie założyłeś na odwrót??
  Strzałka do wydechu ma być.
  Sprawdź kompresję dla świętego spokoju.
  Łącznik gaźnika z cylindrem szczelny??
  Tłumik nie zawalony nagarem???
 • #3
  lisekey
  Level 15  
  Odpalałem ją i bez tłumika, kompresji nie mam czym dokładnie sprawdzić ale przytykając cylinder palecem czuć ją że się nie da utrzymać, wycięcie na wale pod klin współgrywa się z zdjęciami z internetu, wszystko szczelne, na łączniku nowe uszczelki, klin na magnecie był ścięty ale teraz gdy ustawiam go w prawidłowym miejscu i tak dzieje się to samo, kiedyś może kupię nowe Magneto i wał bo muszę to rozwiązać co zawinęło, nie mam pojecia, co wadzi w tej pilarce ale jak narazie czekam może ktoś naprowadzi mnie na dobry trop :/
 • #4
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Świecę zapłonową podstawiałeś sprawną? Sprawdź co się dzieje z zapłonem i kątem wyprzedzenia w świetle lampy stroboskopowej.
  Możesz zmierzyć jakie wychodzi statyczne wyprzedzenie zapłonu.
  Kiedyś robiłem pilarkę Partner, tam był problem ze zbyt dużym kątem wyprzedzenia zapłonu (silnik odbijał przy zapalaniu). Później miałem skrajnie zniszczoną ale na chodzie Husqvarnę 345, z ciekawości sprawdziłem zapłon stroboskopem i okazało się że jest tam zmienny kąt wyprzedzenia zapłonu. Podobnie jak w silnikach 4T, jest przyśpieszanie zapłonu wraz ze zwiększeniem obrotów.