Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei Y7 2019 - NIe uruchamia się system, ciągle resetuje się po napisie marki.

przemek22t 25 Jan 2020 21:37 2559 5
    przemek22t
    Level 12  
    Mam mały problem z telefonem - kogoś z rodziny.
    Huawei Y7 2019 włącza się tylko do napisu Huawei, wyłącza i od nowa to samo i tak w kółko.
    Kombinacja klawiszy Volume Up+Power nie działa tzn nie wywołuje żadnej funkcji.
    Volume Down+Power wywołuje to co na zdjęciu poniżej podpięcie pod laptop i HiSuite nic nie daje tzn ekran telefonu bez zmian i ekran HiSuite też jak na załączonym zdjęciu.
    Czy jest szansa coś zrobić z tym telefonem w domu czy pozostaje tylko oddanie do serwisu?
    Nie wiem co było z nim robione wcześniej, bo to telefon 6 latka, więc raczej nic nie majstrował przy nim, jedyne co wiem to instalował co chwilę jakieś gry i grał...

Huawei Y7 2019 - NIe uruchamia się system, ciągle resetuje się po napisie marki.

7936
    Level 18  
    Oddać do serwisu. Widac ze telefon miał konto Google,i jest blokada frp.
    przemek22t
    Level 12  
    7936 wrote:
    Oddać do serwisu. Widac ze telefon miał konto Google,i jest blokada frp.

Telefon oddałem właścicielowi właśnie z sugestią aby trafił do serwisu. Nie jestem mega fachowcem w tej dziedzinie więc pytam, jak zapobiec takiej sytuacji na przyszłość?
    I tak z ciekawości, co oznacza blokada frp i co z tym zrobi serwis?
    blahfff
    Level 39  
    przemek22t wrote:
    I tak z ciekawości, co oznacza blokada frp i co z tym zrobi serwis?

Blokada FRP to w skrocie mowiac blokada antykradziezowa ktora aktywuje sie domyslnie po dodaniu konta google do telefonu. Jesli ktos taki telefon znajdzie i wykona przywrocenie ustawien fabrycznych z poziomu menu recovery nie znajac np hasla blokady, to po przywroceniu ustawien bedzie musial zalogowac sie na konto ktore bylo poprzednio dodane do telefonu zeby mogl go uzywac.

Nie ma to zadnego wplywy na dzialanie telefonu czy wgranie oprogramowania, a mozliwe ze ostatnie to wlasnie uleglo uszkodzeniu - choc troche dziwne, ze nie wchodzi w tryb recovery kombinacja vol+ i power.
    przemek22t
    Level 12  
    blahfff wrote:
    Blokada FRP to w skrocie mowiac blokada antykradziezowa ktora aktywuje sie domyslnie po dodaniu konta google do telefonu. Jesli ktos taki telefon znajdzie i wykona przywrocenie ustawien fabrycznych z poziomu menu recovery nie znajac np hasla blokady, to po przywroceniu ustawien bedzie musial zalogowac sie na konto ktore bylo poprzednio dodane do telefonu zeby mogl go uzywac.

W sumie nie wiem czy dziecko 6 letnie mogło coś z tym kombinować, nawet przez przypadek. Jedyne co się dowiedziałem, ro telefon został mu zabrany przez rodziców i schowany ale bateria była chyba już na wyczerpaniu i tak chwilę leżał. Po ponownym włączeniu chwilę było ok ale po niedługim czasie zaczęły się ciągłe resety...
    blahfff
    Level 39  
    Raczej zbieg okolicznosci, byc moze spowodowany utrata zasilania itp.