Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL65070R - Pobiera zbyt mało wody w cyklu

25 Sty 2020 21:54 168 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem ze zmywarką, wiele lat pracowała bez zarzutu.

W tym roku padł rezystor R70 i układ scalony LNK364GN w module przez co zmywarka nie uruchamiała się. Wymieniłem i było ok jakiś czas. Posiłkowałem się wtedy tym tematem Link. Teraz mam następujący problem: w trakcie standardowego cyklu na początku jest ok., ale z czasem zmywarka nieco "odpompowuje wodę", ale widocznie nie pobiera dodatkowej, przez co pompa pracuje na sucho, a ramiona czasem w ogóle nie obracają się. Efekt to niedomyte naczynia.

Gdy doleję 2-3l wody zmywarka pracuje prawidłowo. Błędów żadnych nie ma. Szukałem rozwiązań w różnych tematach np. Link u mnie cykl testowy/kalibracja przeszedł bez uwag, zmywarka pracowała prawidłowo. Ustawiam standardowy tryb i znów ten sam problem po około 30 min cyklu - za mało wody przez co pompa buczy. Jakieś pomysły i co mogę jeszcze sprawdzić czy zrobić? Nadmienię, że wężyków nie rozkręcałem i nie czyściłem. Dno pod filtrem jest czyściutkie, zmywarka czyszczona na pusto przynajmniej raz/dwa na kwartał z płynem, a naczynia zawsze wstępnie opłukane więc syfu nie powinno się nagromadzić zbyt wiele.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Pierwsze co musisz sprawdzić to drożność wężyka łączącego misę z hydrostatem. Pomimo regularnego czyszczenia często potrafi się przytkać.
  • Poziom 10  
    Który to będzie wężyk? Zdjęcie poglądowe z innego tematu:
    Zmywarka Electrolux ESL65070R - Pobiera zbyt mało wody w cyklu

Dla mnie to podejrzana sprawa ponieważ na początku cyklu zmywarka wody bierze idealnie, po otwarciu widać z 2cm wody na dnie, to później zaczyna brakować. Mało tego to tak jest tylko na cyklu standardowym (drugi przycisk od lewej), na AUTO i trybie serwisowym (15min) zmywa ok, wody nie brakuje.
  • Poziom 17  
    Hydrostat widać na górze po prawej patrząc na twoje zdjęcie. Takie okrągłe, brązowe. Sprawdź idący do niego wężyk. Możesz go ściągnąć z hydrostatu i spróbować w niego dmuchnąć. Jak on będzie przytkany bądź jego otwór w misie to różne cuda mogą się dziać. Od tego musisz zacząć.

Opis wskazuje również że wąż odpływowy może być za nisko.