Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olej z kolektora Ursus C 360

26 Jan 2020 01:33 549 4
  • Level 2  
    Witam, mam problem z swoim Ursusem C 360, leje on olejem przez kolektor, do tego kopci na biało gęstym dymem. Silnik pół roku temu był remontowany - nowy wał, wałek rozrządu, szklanki, laski popychaczy, pompa, współosiowość silnika głowice i tuleje wraz z tłokami zostawił bo były w bardzo dobrym stanie. Lecz po remoncie olej pokazywał się przez kolektor, lecz myślałem że się dociera. Po około 2 miesiącach ciągnik się dotarł i problem nie ustępował, więc ściągnąłem głowicę i dałem do planowanja oraz zmiany zaworów i gniazd, lecz to nic nie dało. W międzyczasie sprawdziłem tłoki i wszystko ok, pierścienie założone dobrze i tuleje też w bdb stanie. Po złożeniu problem się pogorszył ponieważ olej zaczął się lać bardziej. Już nie wiem co zrobić, rozrząd też był sprawdzany, wtryski nowe, proszę o podpowiedzi, 3 mechaników nie może zdiagnozować przyczyny. Dodam jeszcze, że ściągnąłem kolektor ssący i zawory są wilgotne. Proszę o pomoc, pozdrawiam ;D
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
  • Level 27  
    Witam.
    Czy ciągnik nie ma problemów z odpalaniem?
  • Level 2  
    Ciągnik nie ma założonego filtra bo też to chcichciałto wykluczyć

Dodano po 56 [minuty]:

Ciągnik pali bez problemów
  • Level 9  
    Zawory będą zawsze wilgotne ponieważ nie mają uszczelniaczy , może to dziać się na jednej z głowic, gdybyś ściągnął kolektor wydechowy i odpalił może coś być widać miałem kiedyś taki problem była uszkodzona głowica po naprawie i lał się olej po prowadnicy