Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARDO A633 zbyt szybkie obroty i pobiera za mało wody

26 Wrz 2005 04:05 4521 8
  • Poziom 1  
    Witam.

Mam problem z pralką Ardo A633. Jak dobrze pamiętam to ma nie więcej niż 2,5 roku. Póki była na gwarancji to działała jak zegareczek. :|

Problem jest związany z ilością pobieranej wody. Gdy ją odpalam to przez parę sekund pobiera wodę, potem troszkę pokręci bębnem i znowu pobiera. Kiedyś pobierała tak na 3-4 cm wysokości przeszklenia drzwiczek, a teraz to jest około 2-3 cm poniżej. Generalnie ledwo zmoczy rzeczy w środku i zaczyna prać.

Drugi problem to prędkość obrotów. Kiedyś jak pralka prała to rzeczy się "przewalały". A teraz jakby przyśpieszyła na starość i ciuchy nie opadają na siebie tylko siła odśrodkowa trzyma je przy bębnie. Jakieś trzy tygodnie temu matka zadzwoniła to jakiegoś miejscowego serwisu AGD. Koleś wymienił silnik na nowy, bo tamten się grzał i podobno już był w agonii, tylko że nadal pralka kręci się za szybko.

Człowiek, który wymieniał silnik stwierdził, że wodę pobiera "w normie". Sprawił wrażenie że po prostu nie wie czemu się tak dzieje. Przepraszam za nie zbyt fachowe nazewnictwo ale nie znam się na pralkach. Zanim znowu kogoś będę fatygował do pralki, chciałbym znać wasze zadnie na temat jej niedomagań. Może jest coś co mogę sprawdzić sam? Z tego co się dowiedziałem to silnik indukcyjny klatkowy nie ma możliwości regulacji obrotów. Łożyska są ok, pasek klinowy też. Zupełnie nie rozumiem czemu teraz bęben kręci się szybciej. A co do czujnika poziomu wody. Nie wiem jak on wygląda, ani jak działa. Czy jest jakaś możliwość regulacji, lub "zapchania" jakimś kawałkiem chusteczki nie wyjętej z kieszeni? [Filtr sprawdziłem.]

Zgóry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam Przemek
  • Poziom 28  
    weź i poszukaj tego szubrawca, któryCię oszukał-masz uszkodzony sterownik albo zwarty triak a pralka zamiast prać -wiruję z całym wsadem.
    Poziom wody to sprawa zanieczyszczonego przewodu bądź niesprawnego hydrostatu.

• Specjalista AGD
    Przemek_K napisał:

......Z tego co się dowiedziałem to silnik indukcyjny klatkowy nie ma możliwości regulacji obrotów......

Witam.
    Tutaj jesteś w błędzie, poza tym patrz post wyżej.
  • Poziom 31  
    Paw_el napisał:
    Przemek_K napisał:

......Z tego co się dowiedziałem to silnik indukcyjny klatkowy nie ma możliwości regulacji obrotów......

Witam.
    Tutaj jesteś w błędzie, poza tym patrz post wyżej.

hmmmmmmmm, z tego co pamiętam pralki Ardo przy 600 obr./min. miały silniki klatkowe z dwoma uzwojeniami bez prądnic tachometrycznych :?

no właśnie, moje spostrzeżenie jest takie-> pralka Dalia ma silnik klatkowy zwarty i realizuje tzw. cykl dystrybucji a we wszystkich książkach które czytałem a przez te wszystkie lata naczytałem się ich w pierony i trochę pisało że w/w silnik nie ma możliwości regulacji obrotów :D taka ta nasza Polska. jeden twierdzi co innego drugi co innego :lol:

• Specjalista AGD
    Witam.
    :arrow:PS 663S BIO zauważ że wypowiedź moja dotyczy tylko cytowanego fragmentu....
  • Poziom 28  
    kochanieńcy, te zwiększone obroty to nie jest zrealizowane przez sam klatkowy silnik więc musi być jakiś sterownik i tacho- jeśli to co pisze zainetresowany to prawda, a przy zwarciach to broty raczej spadają!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Bleble :arrow: obecnie to ta pralka ma już 2,5 roku :wink:
  • Użytkownik usunął konto