Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P10 Lite - Błędne ładowanie i rozładowanie baterii

26 Sty 2020 20:10 1008 7
  • Poziom 24  
    Witam, od jakiegoś czasu mam problem z ładowaniem i rozładowaniem baterii w Huawei P10 Lite. Od czasu wystąpienia robiłem już twardy reset i wymieniałem baterię (wymiana baterii pomogła o tyle, że telefon dłużej wytrzymuje ale dziwne skoki poziomu baterii nie zniknęły). Dla zobrazowania problemu wstawiam kilka zrzutów ekranu:
    Huawei P10 Lite - Błędne ładowanie i rozładowanie baterii Huawei P10 Lite - Błędne ładowanie i rozładowanie baterii Huawei P10 Lite - Błędne ładowanie i rozładowanie baterii Huawei P10 Lite - Błędne ładowanie i rozładowanie baterii
    W telefonie występują takie sytuacje, że np. mam 50% baterii odkładam telefon i za chwilę "pika" i ma 10%. Lub jeśli ładuję i ma np. 70% a za chwilę pokazuje 100%. Sytuacje te to praktycznie codzienność ale nie ma jakiejś reguły kiedy wystąpią i przy jakim poziomie baterii. Jedynie zauważyłem, że najczęściej następuje gwałtowny spadek poziomu naładowania baterii, gdy ma ok 50%. Czy warto w ogóle coś jeszcze próbować z tym telefonem czy dać sobie spokój?
  • Poziom 14  
    Obstawiam że problem jest ale z płytą główną. a dokładnie segment płyty który odpowiedzialny jest za ładowanie baterii. Może też być małe zwarcie na płycie głównej.
  • Poziom 9  
    Sądzę że to albo zalanie i w miejscu podłączenia baterii do płyty głównej robi się zaśniedziałość. Drugie to bateria jest do wymiany bo przeszła już określoną ilość cykli która w telefonach Huawei jest 2x mniejsza niż np w Samsungach. Koszt wymiany w serwisie nie powinien przekroczyć 100 zł
  • Poziom 24  
    agrikol napisał:
    Sądzę że to albo zalanie i w miejscu podłączenia baterii do płyty głównej robi się zaśniedziałość. Drugie to bateria jest do wymiany bo przeszła już określoną ilość cykli która w telefonach Huawei jest 2x mniejsza niż np w Samsungach. Koszt wymiany w serwisie nie powinien przekroczyć 100 zł

Telefon nie był zalany. Osobiście wymieniałem baterię (napisałem w #1 poście). Nie było widać na złączu baterii ani nigdzie indziej żadnych oznak zalania/zawilgocenia. Przez ostatnich kilka dni telefon działa prawidłowo ale ogólnie takie dziwne zachowanie jest już od pół roku. Nic w tym nie zmienił reset ani wymiana baterii.
  • Poziom 9  
    Może spróbuj z softem. Postawić na nowo. Może to jakaś aplikacja która działa w tle i przesyła dane do Chin ^^
  • Poziom 25  
    Dokonywałeś formatowania baterii? (ładowanie do 100%, zjazd aż do samoistnego wyłączenia i tak ze 3 razy)

Moderowany przez nutergsm:

Nie formatowanie, tylko formowanie. Ten zabieg wykonywało się dawno temu w starego typu bateriach. Od kilku lat już się tego nie robi dlatego, że stosowany jest zupełnie inny rodzaj baterii.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeżeli wymieniłeś baterię i jesteś pewien że jest sprawna to w następnej kolejności do podmiany płytka ze złączem USB.
  • Poziom 24  
    Ok. To jest prawdopodobne. Spróbuję to wymienić i zobaczę co dalej. Nie tak szybko, ponieważ już kupiłem nowy tel. Ale przyda się tamten też naprawić.