Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie nowego automatu do bramy garażowej

czuprus 26 Jan 2020 22:17 285 3
    czuprus
    Level 7  
    Witam serdecznie ...

Posiadam automat do bramy garażowej firmy Nice oraz automat do bramy wjazdowej Faac. Obecnie mam dwa piloty firmy Nice oraz dwa piloty uniwersalne (na wygląd coś takiego https://allegro.pl/oferta/pilot-samokopiujacy-uniwersalny-do-bramy-alarmu-6411358532 ). Pilotem z Nice i tym drugim otworze jedną i drugą bramę. Teraz chciałbym dokupić jeszcze jeden podnośnik do bramy garażowej tylko mam problem jakiej firmy wybrać żeby te trzy urządzenia działały na jednych pilotach.

Coś tam o radiu słyszałem itd ale nie mam pojęcia jak to zrobić żeby to działało tak jak ma być...

a drugi temat....

Dodatkowo chciałbym dołożyć szyfrownik i elektro zamek do małych drzwi do garażu więc zasilanie powinien pobrać z podnośnika ?
    Zbych034
    Level 38  
    W tej obudowie pilota może być wszystko. Aby działało na jednym pilocie trzeba kupić napęd z taką samą drogą radiową albo dodatkowo radio. Zasilanie szyfratora z napędu to zły pomysł, lepiej założyć zasilacz buforowy z akumulatorem.
    czuprus
    Level 7  
    To może lepiej do szyfratora dołożę transformator bo niedaleko drzwi mam puszkę z prądem a co do napędu to muszę to sprawdzić
    suworow
    Admin of Property security
    czuprus wrote:
    To może lepiej do szyfratora dołożę transformator bo niedaleko drzwi mam puszkę z prądem

No tak, w takim wypadku zasilacz odpada :) Tylko nie pamiętam czemu? Może kolega mi przypomnieć ;)