Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dobranie zestawu estradowego dla początkującego Dj-a

27 Sty 2020 00:12 297 11
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie wszystkich, jest to pierwszy mój post, tak że proszę o wyrozumiałość.
    Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu nagłaśniającego dla DJ-a. Mam upatrzony sprzęt, więc ewentualnie proszę o ocenę i jakąś korektę.
    Nadstawki LDM Gvp-312f lub PYP312
    Sub Behringer VQ1500D
    Końcówka Proel HPX1200
    Mikser Behringer XENYX 802
    Kwota jaką dysponuje to około 6000zl ewentualnie może uda się skubnąć jeszcze do tego jakieś 500zl, ale wolałbym zmieścić się w tej kwocie. Jeśli chodzi o imprezy jakie chciałbym ogrywać to osiemnastki, itp. Generalnie tak do 100 osób, plenerów raczej na chwilę obecną nie planuje.
    Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nadstawki spoko, ale ten subwoofer nie ma sensu bo i tak mało go będzie słychać. Do 12" nadstawek to 18" bas musi być, a najlepiej dwa.
    Na Twoim miejscu jeśli waga nie ma znaczenia to wziąłbym

https://www.thomann.de/pl/the_box_ta_power_bundle.htm

Aktywne, odchodzi noszenie końcówki, podpinasz i grasz. Zagrasz o wiele większe imprezy niż 100 ludzi.
  • Poziom 3  
    A ten sam zestaw tylko z jednym Subem??
    Dobrze to będzie grało?? Generalnie domyślam się, że na pewno z dwoma subami lepiej będzie, ale czy jakoś na chwilę obecną starczy? Bo zawsze za tysiaka można pomyśleć o jakimś mikrofonie, który też się przyda. A w Polskim sklepie jest możliwość kupna??
  • Poziom 15  
    Z jednym subem też zagra, ale mniej potężniej. Możesz brać, a drugiego suba dokupić po jakimś czasie. Poza tym mikrofon to koszt ~300 zł.

Nie wiem czy jest możliwość kupienia w polskim sklepie, ale na Thommanie masz gwarancje zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni jeśli by Ci się ten zestaw nie podobał, i 3 lata gwarancji. Wiele razy tam zamawiałem i polecam.
  • Poziom 43  
    Ew. taki zestaw: https://www.thomann.de/pl/the_box_pro_dsp_112_18_power_bundle.htm
    Zagrasz nim nawet na 150 osób. Na mniejsze imprezy bierzesz jeden bas a na większe dwa basy.
    Co do miksera, to napisz z czego będziesz odtwarzał muzykę i ile podłączał do niego źródeł dźwięku, czyli odtwarzaczy, instrumentów, mikrofonów.
    Mikrofon/mikrofony na kablu, czy bezprzewodowe?

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, warto dołożyć do zestawu z dwoma subami, na pewno na paczatku źródłem dźwięku będzie laptop. Mikrofon chciałbym bezprzewodowy. Przeglądałem Polskie sklepy i chyba nie dostanie się tego sprzętu. Jedynie przez tą stronę.

Dodano po 41 [minuty]:

A co sądzicie o tym zestawie?
    DNA DPX-15 SET3
    Szukałem a zależy mi, żeby sprzęt był dostępny w jakimś z Polskich sklepów, bo czy jakieś raty czy coś. Chyba, że naprawdę warto to wtedy zdecyduje się na zakup tego the box-a.

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

Lub czy ktoś wie jak ten zestaw się by sprawował?
    DB Technologies 2x B-Hype 12 + 1x SUB 618
  • Poziom 15  
    DNA to chińskie dziadostwo. Jedynie mikrofony mają jako takie dobre. Według mnie wyrzucanie pieniędzy.
    Czemu aż tak bardzo Ci zależy na Polskim sklepie? Powiedziałeś że dysponujesz kwotą 6000, więc dlaczego nagle raty? Pamiętaj o tym że kupując w stacjonarnym sklepie w Polsce zapłacisz o wiele więcej za GORSZY sprzęt, a na Thomannie masz w normalnych cenach o wiele lepszy. To jest taka sama sytuacja jak z kupnem komputera, zamawiasz przez internet - nie przepłacasz, a kupując w sklepie typu Media, płacisz o wiele więcej, a za tą cenę możesz mieć coś lepszego przez internet.

Tego DB Technologies nie słyszałem i szczerze nawet nie widziałem żadnych opinii o nich, czyli mało kto tego wgl. używa.

Możesz pomyśleć jeszcze o LD Systems DAVE 18 G3 lub DAVE 15 G3, chociaż z 18" subem zagra to lepiej. Możliwe że jest w Polskich sklepach, ale na Thomannie i tak będzie taniej.
  • Poziom 3  
    Zgadza, się dysponuje taka kwota i nie zależy mi tak bardzo tylko zastanawia mnie to jak z serwisem?
    Rozumiem i cenie sobie wszystkie opinie i rady, z racji tego, że nie miałem do czynienia z takim sprzętem. To mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie tego LD SYSTEMS DAVE 18 i the box a z jednym Subem bo chyba na razie rozważę taka opcje. Na który zestaw się zdecydować ostatecznie??
  • Poziom 43  
    Nie znam sprzętu DNA a i opinii w sieci praktycznie o nim nie ma, więc jak na razie specjalnie polecał nie będę, choć może się to kiedyś zmienić. :-)

Wolał bym już dołożyć do EON 615. Samymi nadstawkami ograsz imprezy (w zależności od charakteru) na 50-100 osób a z basem (np. Behringer B1800XP) bez problemu i do 150 osób.
    Tani a dobry zestaw bezprzewodowy to np. AKG WMS 40 MINI Vocal Set.
    Co do miksera, to na początek Behringer Xenyx Q802USB w zupełności wystarczy.
    Wszystko to kupisz w kraju.

Byczekk92 napisał:
    DB Technologies 2x B-Hype 12 + 1x SUB 618

Sub (choć drogi) jeszcze by obleciał, ale nadstawki jakieś takie bardo niskobudżetowe. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wszystkim za porady wybrałem zestaw LD SYSTEMS DAVE 18 G3 oraz mikser XENYX 802 USB za dwa dni ma być kurier myślę że ze będę zadowolony ze sprzętu. Jeszcze raz wielkie dzieki
  • Poziom 43  
    To sprawdzony w boju system i spokojnie wystarczy na imprezy do 100-150 osób - oczywiście, zależnie od jej charakteru.
    Jednak dla mnie jakąś tam jego wadą jest fakt, iż zawsze trzeba zabierać ze sobą subbas, bo jak by przyszło nagłośnić np. tylko jakąś konferencję/zebranie, to jest zbędny.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Możliwe że jakaś to wada jest a, że siedzi w subie całą elektronika to nie ma możliwości go pominąć w transporcie. W przyszłości pomyślę o jakimś zapasie w razie "W" jak to się mówi, wtedy zakupie osobne górki aktywne, ale jakiś czas będę musiał się pomęczyć. Raz jeszcze dziękuję za pomoc.