Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 7650 i słuchawka na bluetooth

26 Wrz 2005 09:53 1639 8
  • Poziom 13  
    Czy sa jakies aplikacje symbianowe (lub inne) dla telefonu N 7650 pozwalajace na "podpiecie" bezprzewodowej sluchawki bluetooth? A moze ktos z was zna inny sposob na to by moc z tym telefonem korzystac z takiej sluchaweczki? Strasznie dziwne jest to, ze ten telefon mimo ze nowszy od 6310 i ma BT nie pozwala na korzystanie z bezprzewodowych sluchawek BT :-(
  • Poziom 21  
    No niestety ja osobiście sie z takim oprogramowaniem na Symbiana nie spotkałem. Nie wiem czy coś takiego znajdziesz. Potrzeba matką wynalazków...
  • Poziom 13  
    norb86 napisał:
    ...Potrzeba matką wynalazków...

No sam niestety tego nie napisze... za malo wiedzy :-(
  • Poziom 14  
    szkoda czaszu ta nokia ma BT tylko do transmisji danych i jeszcze nie znalazłem słuchawki lub aplikacji która by umożliwiła połączenie takiej słuchawki z tym telefonem ale powodzenia
  • Poziom 13  
    Ma symbiana, ma BT - ktos powinie cos do sluchawek napisac :-(
  • Poziom 31  
    A próbowałeś przypisywać tą słuchawkę ?

Napisz czy wykrywa zestaw a nie działa czy po prostu nie potrafisz jej przypisać.
  • Poziom 13  
    grzesiek33 napisał:
    A próbowałeś przypisywać tą słuchawkę ?

Napisz czy wykrywa zestaw a nie działa czy po prostu nie potrafisz jej przypisać.

Ten telefon poprostu nie ma wyszukiwania akcesoriow audio i to jest problem. Wiec nawet nie ma jak przypisac sluchawki. BT dziala ok, wymiana danych miedzy fonami i kompem ok ale po prostu nokia nie przewidziala w tym telefonie checi korzystania ze sluchawki na BT (cholera wie czemu). Zreszta nawet w opisie akcesoriow dla tego telefonu na stronie nokii nie ma wymienionych sluchawek BT. Dlatego pytam o symbianowa aplikacje ktora by umozliwiala podpiecie sluchawki BT. No nokia sie tu ie popisala, starsza 6310 wykrywa sluchawki a ten model kiszka.

PONAWIAM WIEC ZAPYTANIE CZY KTOS ZNA APLIKACJE SYMBIANOWA DLA TEGO TELEFONU POZWALAJACA NA KORZYSTANIE Z BEZPRZEWODOWEJ SLUCHAWKI NA BT
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Aplikacja pod Symbian też nic nie da. Jedynie zmiana oprogramowania modułu Bluetooth być może coś da, ale za tym idzie zmiana oprogamownia telefonu - w najlepszym przypadku. W najgorszym przypadku potrzebna będzie zmiana elektroniki, a dokładniej modułu Bluetooth, a potem oprogramowanie telefonu.

Moduł Bluetooth to mniej więcej taki scalaczek w którym siedzi cała obsługa standardu w tym obsługiwanych profili. I o te właśnie profile chodzi. Nie miałem doczynienia z tą Nokią, ale przwdopodobnie ma ona zaimplementowany tylko profil portu szeregowego BT a profil zestawu słuchawkowego BT już nie i dlatego nie będzie współpracować z słuchawkami.

Jeżeli moduł BT w tej Nokii ma zaimplementowane tylko najniższe warstwy standardu to może coś się da zdziałać programowo. Trudno to prosto wytłumaczyć, musiałbym wyjaścić dokałdniej specyfikację standardu Bluetooth.
    W skrócie chodzi o to, że trzeba grzebać w samym module BT telefonu, oszukanie słuchawki czy zmuszenie jej do współpracy z profilem portu szeregowego nic nie da i już, taki jest po prostu standard Bluetooth.
  • Poziom 13  
    Rozumiem - nie da sie :-) wiec mozna zamknac ten temat. Wyjasnienia przyjalem.