Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transit 2.5-97 nie pali jak jest zimno

Crocop87 27 Jan 2020 15:44 474 2
 • #1
  Crocop87
  Level 1  
  Witam, mam taki problem: W ubiegłym roku mój w moim transicie był wymieniany silnik wszystko było w porządku dopuki nie zrobiło się zimno, otóż nie odpala w niskich temperaturach. 1 problem zauważony przeze nie jest taki że kiedy odbierałem busa od mechanika jeszcze przy mnie podłączał kabelek do świecy płomieniowej( wgl nie od tego auta tylko od bodajże ursusa c330. Kiedy dojechałem do domu i postawiłem auto na 2 h po czym próbowałem go odpalić nie było prądu, aku rozładowany do 0 a izolacja kabla lekko podtopiona, odłączyłem go więc i po naładowaniu jeździł bez tej świecy aż do jesieni. Podłączyłem kabel do świecy ale lata ona lóźno i nic to nie daje w kabinie podczas próby uruchamiania silnika nie zapala się kontrolka świec. Jedyna możliwość odpalenia go jak jest zimny to wstrzyknięcie samostartu i odpalanie na w pełni naładowanym aku. Dodatkowy problem po przekładce silnika to brak ogrzewania kabiny, nadmuch działa ale nie ma ciepła. Proszę o porady bo u mnie kiepsko o dobrego mechanika a na elektryka już wiem że będę czekał do wiosny kiedy będzie ciepło i nie będę miał pewności czy aby napewno poprawnie wykonał swoją pracę. Dziękuję
  Transit 2.5-97 nie pali jak jest zimno Transit 2.5-97 nie pali jak jest zimno
 • #2
  daroka14
  Level 26  
  Zacząłbym od kupna takiej świecy jaka powinna tam być i sprawdzenia bezpieczników. Jeśli stopił się przewód to ta świeca prawdopodobnie dostawała napięcie cały czas niezależnie od temp silnika. Szukałbym przyczyny w niewłaściwie podłączonym lub wypalonym przekaźniku tym bardziej że nie zapala Ci się kontrolka grzania i ktoś podłączył ją na krótko.

  Dodano po 5 [minuty]:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1186933.html tutaj masz schemat elektryczny niestety po 92r coś w tych samochodach pozmieniali ale myślę że u Ciebie jest bardzo podobnie to rozwiązane.

  Dodano po 5 [minuty]:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3627170.html#18248503 tutaj kolega pisze, że sterownik/przekaźnik jest przy prawej lampie.
 • #3
  decybel91
  Level 42  
  Dawno takiego nie robiłem ale zwykle szło to tak. Rozrusznik przekładniowy motocraft (Ford) do tego nowy akumulator lub dwa równolegle akumulatory i regulacja pompy wtryskowej. To jest bezpośredni wtrysk paliwa bez świec żarowych i tylko dobre kręcenie go odpali.