Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zatkany odpływ w kabinie prysznicowej

27 Sty 2020 18:54 246 14
  • Poziom 14  
    Witam, od jakiegoś czasu zatyka mi się odpływ w kabinie, taki oto

Wlałem kreta w żelu przez lejek bezpośrednio do tej węższej rury i nic to nie dało.

Warto kupić taką spiralę 5m x 9mm i tym próbować? czy to zabaweczki ?
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 39  
    Zależy od tego jak długi jest poziomy odcinek i ile tego Kreta lejesz. U mnie jest tak głupio zrobiony odpływ, że muszę jednorazowo wlewać dwa litry, żeby coś rozpuściło.
  • Poziom 14  
    Nie potrafię odpowiedzieć bo ja nie montowałem. pół litra wlałem, po 20 minutach spłukałem i później znowu pół i spłukałem i nic.
  • Poziom 10  
    Kret to taka zabawka profilaktyczna, w trudnych sytuacjach najlepsza soda kaustyczna, oczywiście z umiarem i z głową.
  • Poziom 26  
    Stachu.G napisał:
    Kret to taka zabawka profilaktyczna, w trudnych sytuacjach najlepsza soda kaustyczna, oczywiście z umiarem i z głową.

Jak raz jest to ta sama substancja ;-)
    Kret bardziej rozcieńczony i droższy.Soda wręcz przeciwnie.Umiar i głowa oznacza nie wsypywanie granulatu bezpośrednio w rury,lepiej zrobić stężony roztwór.Ale to b.ostrożnie!
  • Poziom 34  
    Kret- pod tą nazwą występuje kilka rodzajów "przetykacza", inna nazwa- Spec do rur, czy jakoś tak.
    Ja stosuję ten z aktywatorem aluminiowym lub czysty granulat (soda kaustyczna), ale ważna rzecz- ten środek praktycznie nie działa na zimno.
    Mam taki właśnie syfon pod brodzikiem i jak kobity się wykąpią to zwykle jest zatkany włosami (różnego pochodzenia :P), wtedy należy wsypać nakrętkę Kreta i zalać WRZĄCĄ wodą, zostawić na kilkanaście minut i spłukać. Uwaga na oczy, uwaga na opary- można przy okazji sobie niechcący płuca przetkać...
    V.
  • Poziom 40  
    Jak są warunki żeby użyć takiej spirali to nie widzę przeciwwskazań ale ktoś tym musi kręcić i to tak żeby spirala cały czas rozciągnięta.
  • Poziom 14  
    Ja używam kreta w żelu, taki w granulkach lepszy ?
  • Poziom 28  
    Można pogmerać przewodem elektrycznym (linka miedziana n.p. fi 4 - 6).
    Nic się nie uszkodzi, a może pomóc.
  • Poziom 26  
    Granulki zdecydowanie.
    Ale to wymaga ostrożności sapera.
    Rondelek ze stali nierdzewnej(najlepiej).Sypiesz weń granulki, ze 3-4,łyżki.Rękami nie dotykaj! Zalewasz to wodą, tylko tyle żeby się rozpuściły.Uwaga, mieszanina bardzo się rozgrzewa!
    Zalewasz tym syfon.
    Jak w syfonie nie masz gruzu lub złomu metalowego to musi puścić.Po nie więcej niż 5 minutach.
    Pamiętaj o gumowych rękawiczkach i okularach ochronnych. Zagrożenie jest realne.
  • Poziom 14  
    Wkurzyłem się i wziąłem gumofilca przepychacz, jak wywaliło wodę w czasie prania to użyłem go... jak narazie jak ręką odjął... w szoku jestem...
  • Poziom 37  
    geforc napisał:
    Wkurzyłem się i wziąłem gumofilca przepychacz, jak wywaliło wodę w czasie prania to użyłem go... jak narazie jak ręką odjął... w szoku jestem...

Teraz dopiero wlej nieco kreta w żelu i on wyczyści pozostałe resztki, które przywarły do syfonu. Będziesz miał znowu na jakiś czas spokój. Raz na jakiś czas, jak ci się przypomni wlej szklankę gorącej wody i dwie nakrętki kreta w żelu, to zapobiegniesz zatkaniu.