Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usunięcie konta HomeGroupUser z ekranu logowania w Windows 10.

profin 27 Jan 2020 21:03 1035 0
    profin
    Level 10  
    Konto pojawiło się podczas aktualizacji z Win 7 na Win 10.
    Było ono dość uciążliwe, gdyż przy logowaniu pojawiało się zawsze pierwsze z komunikatem: Nieprawidłowe hasło. Założone przeze mnie prawdziwe konto administratora „JM” było zawsze drugie. Konto to zabezpieczyłem 5-cyfrowym numerem PIN.
    Wyczytałem, że konto grupy można usunąć poprzez:
    Start/ prawy przycisk myszy Zarządzanie komputerem/ Użytkownicy i grupy lokalne/ Użytkownicy
    I ono tam było: HomeGroupUser i JM . Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy komendę Usuń konto zniknęło.
    Ale jakie było moje rozczarowanie, gdy po restarcie komputera na karcie logowania dalej się pojawiało.
    Po paru dniach czytania, m.in. angielskich poradników , dowiedziałem się, że może pomóc automatyczne logowanie do systemu.
    W tym celu wszedłem w Ustawienia/Konta/Opcje logowania
    I zmieniłem logowanie z Kod PIN na Hasło.
    Następnie Start/prawy przycisk myszy Uruchom i wpisuje się: netplwiz Otwiera się karta konto użytkowników
    Tam jest pole wyboru Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Normalnie jest zaznaczone, ale należy je odznaczyć i wcisnąć Zastosuj. Pojawia się karta Logowanie automatyczne. I tam po Nazwie użytkownika należy dwukrotnie podać hasło logowania ( nigdy numer PIN ) i zatwierdzić.
    I wtedy z karty logowania znika konto HomeGroupUser, a wskakuje użytkownik JM, i komputer automatycznie loguje do Windows 10.