Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 1.8 benzyna - Piszczenie i drania pedału sprzęgła przy zmianie biegó

27 Sty 2020 22:06 282 10
  • Poziom 10  
    Mam taki problem z autem, dzisiaj gdy jechałem autem po mieście zauważyłem dziwne objawy, a mianowicie podczas jazdy i zmiany biegów i wciskaniu sprzęgła słychać piszczenie oraz drganie pedału sprzęgła jakimś cudem dojechałem do domu.Po otwarciu maski na zapalonym siniku słychać piszcznie i silnik chodzi dosyc głośno . Jaka to może byś przyczyna ? Dopiero w środę podjadę do mechanika i będe wiedział coś wiecej. Dodam że podczas jazdy gdy jade np. na 5 nie słychać żadnego piszczenia. Zaczyna się gdy wcisne pedał sprzegła i zminiam bieg.Prosze o pomoc
  • Poziom 10  
    Jaki orientacyjny koszt naprawy takiego uszkodzenia ?
  • Poziom 27  
    Bez sensu byłaby wymiana samego łożyska oporowego. Tak czy inaczej rozpołowienie skrzyni od silnika, więc tarcza docisk i łożysko oporowe na dzień dobry + robocizna, jakieś 8h w wyposażonym warsztacie.
  • Poziom 10  
    Czyli jaki koszt robocizny łącznie z częściami tak orientacyjnie ?
  • Poziom 27  
    jak nie wyskoczą po drodze jakieś łożyska przeguby, uszczelnienia to w 2K się powinno zamknąć
  • Poziom 10  
    Części takie drogie czy robocizna ? Dzwoniłem do mechanika i mówił mi że trzeba liczyć 2 dni roboty.
  • Poziom 27  
    No jeśli ma ośmiogodzinny dzień pracy, rano 30 min się przebiera i pije kawę, o 10 schodzi na śniadanie, a o 13 idzie się kąpać to za jeden dzień nie zrobi. czyli jak nie jeden to znaczy dwa. a części trzeba pod tysia liczyć nawet te no name. porządny warsztat który się zna na rzeczy weźmie 150pln/ roboczogodzinę i zrobi to w 8h. a zenek co ma garaż i ruhcug zgodzi się za 50/h ale będziesz bez auta 3 dni. zapłacisz stówkę mniej, ale bez gwarancji.
  • Poziom 10  
    A czy można jeździć autem z tą awarią ? Do mechanika mam ok 35 km. Nic się nie stanie jak łożysko się rozleci ?