Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sofarsolar 6.6 ktl-x jak połączyć z aplikacją solarman

bodek256 03 Nov 2020 13:28 48531 44
    kozak71
    Level 10  
    no nie masz wlaczonego, w DEVICE nie masz inwertera, masz to samo co ja... licznik masz zmieniony ?
    honorgie
    Level 2  
    tak licznik zmieniony

Dodano po 7 [minuty]:

kozak71 wrote:
    no nie masz wlaczonego, w DEVICE nie masz inwertera, masz to samo co ja... licznik masz zmieniony ?

co to oznacza? czego nie mam włączonego?

update - - okazało się że działa na koncie brata który pierwotnie sie łączył, ja zarejestrowałam nowe konto i prawdopodobnie nie da się połączyć na dwóch różnych kontach.
    jooker19
    Level 12  
    Witam ,
    Mam podobny problem. Nie mogę dodać urządzenia w aplikacji Solarman ( wyświetla się komunikat - logger connected) a w żadnej z zakładek nie ma danych. W czym może tkwić proble. Falownik połączony z siecią .
    jackki
    Level 1  
    Witam podpinam sie pod ostatni post mam dokładnie ten sam problem czy moze ktos poradzić co z tym zrobic
    rpiechota
    Level 12  
    Witam i czy ktoś ogarnął temat z brakiem komunikacji falownika z solarman. Działało wszystko parę dni i teraz brak wyników z pomiarów. Wszystko skonfigurowane dobrze. Na falowniku jest połączenie z serwerem.
    Na jakim porcie łączy się solarman z falownikiem ?
    piotrektomek
    Level 10  
    angelaszymkowiak96 wrote:
    Witam. U mnie taki problem, logger caly czas jest offline ... Co jest nie tak?

Sofarsolar 6.6 ktl-x jak połączyć z aplikacją solarman

Witam.
    Panowie czy ktoś może rozwiązać ten problem? Bo mam podobny problem jak Panowie wyżej i niestety nie mam pojęcia jak to rozwiązać.
    airbus
    Level 12  
    Czy ktoś może poratować? Chce połączyc się z aplikacją Solarman Smart. NIe mam stałego łacza w domu.
    Falownik DeyeSun
    Mam 2 telefony z internetem. Jeden leży cały czas w domu, marobic za router wifi. Na telefonie z którego korzystam na bieżąćo zainstalowałem aplikację i doszedłem do punktu konfiguracji urządzenia....przejdz do ustawienia sieci WLAN i ręcznie podłacz sieć (falownik). Klikam połącz..... otwiera mi się lista dostepnych sieci WIFI ...i nie wiem co dalej.
    Pomoże ktoś?
    Bedzie cos z tego wogóle?
    michaupolansky
    Level 2  
    Mój logger pozostaje offline. Ktoś wie dlaczego? Sofarsolar 6.6 ktl-x jak połączyć z aplikacją solarman
    Pikolini
    Level 19  
    Witam

Trochę nie w temacie.
    Jak połączę się RS485 do falownika (takiego jak w tytule) to logger przestanie się łączyć?
    Falownik to master czy slave.
    A może ma ktoś działające połączenie (s7-300, S7-1200/1500)?
    dominikobarski
    Level 1  
    bodek256 wrote:
    Witam.
    Z tym że logger nie widział falownika już problem rozwiązany. Musiałem zmienić w falowniku w ustawieniach set adress kod na 01 i wtedy uruchomiła się komunikacja między falownikiem a modułem wifi.
    Teraz mam kolejny problem z połączeniem. Po zalogowaniu do aplikacji wszystko jest ok jednak po po około godz. wywala połączenie. Spróbuję jeszcze ustawić statyczny adres i DNS na google w repeater.
    Dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Cześć udało. Się tobie to zrobić żeby nie wywalał połączenia. Też mam taki problem niby ok a po jakimś czasie aplikacja nie łączy się z falownikiem
    usura01
    Level 9  
    michaupolansky wrote:
    Mój logger pozostaje offline. Ktoś wie dlaczego? Sofarsolar 6.6 ktl-x jak połączyć z aplikacją solarman

Ja w sprawie tego braku połączenia, mam dokładnie to samo. Dzwoniłem do serwisanta, który mówił coś o blokowaniu portów powyżej 10000 przez dostawców internetu. Zaproponował żeby uruchomić połączenie przez dostęp z telefonu i zobaczyć czy pójdzie. Jutro będę testował, może komuś się to przyda.