Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Tecra Z50-A. Uszkodzone gniazdo zasilania na płycie głównej.

28 Sty 2020 17:57 108 2
  • Poziom 4  
    Na wstępie proszę o wyrozumiałość gdyż nie mam doświadczenia w diagnozie usterek zasilania na płytach PC.
    Zakupiłem taki laptop jako uszkodzony w celu pozyskania kilku podzespołów. Komputer miał nie wyświetlać obrazu na matrycy tylko na zewnętrznym monitorze. Okazało się że w ogóle się nie uruchamia. Po zdjęciu obudowy zobaczyłem zaskoczony, że przewody gniazda zasilania nie mają wtyczki oraz nie ma oryginalnego gniazda. Ktoś bezpośrednio przylutował je do padów płyty. Po podłączeniu zasilacza na czerwonym przewodzie jest ok. 3V zamiast 19V. Zasilacz jest sprawny i podaje prawidłowe napięcie. Mam więc do Was pytanie: co sprawia, że w tym punkcie napięcie spada i czy w ogóle te kabelki sa prawidłowo przylutowane? Nie robiłem pomiarów na elementach za padami gniazdka gdyż nie wiem czy podłączanie zasilacza jest dla niego bezpieczne w takiej sytuacji. No i czy warto naprawiać tą płytę po takiej demolce?
    Z ciekawości podłączyłem jeszcze akumulator z tego laptopa, wcześniej naładowany w moim lapku i płyta włączyła się: wentylator pracuje, świecą się kontrolki. Czy wyświetla obraz nie wiem gdyż nie ma matrycy. Z góry dziękuję za zainteresowanie.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    z zasilaczem .....na czerwonym przewodzie jest ok. 3V zamiast 19V.

Plus (na baterii Działa) , czyli naprawę zacznij od ukłądu przełącznika zasilania_charger (MB39A404A 39A404A QFN-24 )... ,ale
    :!:
    Będzie problem bowiem to płyta od Toshiby (FALXSY2 A3682A) i problem ze schematem
    *mało kiedy spotykany model (i5-4310U) i niełatwy do naprawy
    kbc MEC1618AZJP
    * użyj opcji Szukaj i wpisz: FALXSY2 , poczytaj tematy już napisane