Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuba Hifonics odklejony magnes - co zrobić?

28 Sty 2020 19:58 276 8
  • Poziom 2  
    Witam, dziś przyszła mi długo wyczekiwana skrzynka basowa Hifonics, po otworzeniu paczki jednak okazało się, że w tubie w środku jest odklejony/zerwany magnes, był przesunięty i moje pytanie brzmi czy to normalne, da się to naprawić jakoś, podkleić? Czy lepiej odesłać?
    Tuba oczywiście używana, miała być sprawna...
    Magnes jest w całości, nie jest nic ukruszony itp., po wyjęciu widać że jest tam klej i nie wiem czy kleił to poprzedni właściciel czy to fabrycznie.
    Bardzo proszę o pomoc, co z tym zrobić .
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Cypis1221 napisał:
    Magnez jest w całości
    Magnes nie magnez.
    Jak wygląda cewka? Czy nie została zdeformowana wskutek przesunięcia magnesu?
    Cypis1221 napisał:
    czy to normalne, da się to naprawić jakoś podkleić ? Czy lepiej odesłać
    Tuba oczywiście używana, miała być sprawna...

Odklejenie mogło być spowodowane silnym wstrząsem, np. rzuceniem paczki. Wklejenie prawdopodobnie będzie wymagać zdjęcia membrany z cewką i centrowania magnesu podczas klejenia, chyba że jest tam jakieś samocentrowanie. Nie znam tej tuby.
    Tu masz dyskusję na temat, który cię interesuje: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=532124#532124
    Duże jest też w necie, wpisz w gogle: klejenie magnesu głośnika
  • Poziom 2  
    Nie widać nic żeby była uszkodzona ta membrana
  • Poziom 28  
    Cypis1221 napisał:
    Nie widać nic żeby była uszkodzona ta membrana

Jaka membrana?
    Kolega pytał o stan cewki.
    Drogi autorze jesteś w stanie to naprawić przy pomocy tego forum?
    W tym przypadku nabiegunnik odklejony jest od magnesu i tu jest problem.
    Kosz wydaje się być plastikowy?
  • Poziom 2  
    Przepraszam, cewka*
  • Poziom 28  
    Józio17 napisał:
    Drogi autorze jesteś w stanie to naprawić przy pomocy tego forum?

Co z tym?
  • Poziom 2  
    Zależy czy to jest jakoś złożone bardziej, bo jeśli miałbym coś rozklejać rozbierać to nie bardzo, a gdybym poprostu zdrapał stary klej i wkleił na nowy to były by jakieś problemy z tubą? Bo tam nie widać żeby magnez był przykręcany, tylko klejony i są nieregularne dołki na koszu a na magnesie wypukłości( wydaje mi się ze to się pokrywa żeby był magnes we właściwej pozycji)
  • Poziom 43  
    Cypis1221 napisał:
    Bo tam nie widać żeby magnez był przykręcany, tylko klejony i są nieregularne dołki na koszu a na magnesie wypukłości (wydaje mi się ze to się pokrywa żeby był magnes we właściwej pozycji)

Jeżeli faktycznie tak jest to możesz przykleić.
    Na próbę oczyść obie połówki z kleju i złóż bez klejenia a następnie sprawdź palcami czy membrana porusza się swobodnie, bez ocierania.
  • Poziom 28  
    vodiczka napisał:
    Jeżeli faktycznie tak jest to możesz przykleić.
    Na próbę oczyść obie połówki z kleju i złóż bez klejenia a następnie sprawdź palcami czy membrana porusza się swobodnie, bez ocierania.

Nie radzę z tego co widzę nabiegunnik jest nadal przyklejony do kosza.
    Moja propozycja to odkleić nabiegunnik od kosza i w pierwszej kolejności skleić układ magnetyczny w całość tak jak był fabrycznie.
    Dopiero po tym zabiegu można wkleić w kosz o ile jest to podobna konstrukcja.