Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon S400 - problem z drukowaniem (paski)

26 Wrz 2005 11:43 2305 6
  • Poziom 2  
    W marcu 2004 Dunix napisał:Witam. Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć na mój problem. Mam Canona S400. Drukuje całkiem przyzwoicie ale przed każdą linijką tekstu (przy każdym przejściu głowicy) drukuje 4 pionowe paski, jeden nad drugim, 3 kolory i czarny. Potem cała linijka wychodzi normalnie i to samo sie powtarza na końcu liniji. Drukowałem większą ilość stron i wszystko było ok i od którejś z koleji strony zaczeły sie takie problemy. Nie ma znaczenia czy drukuje w kolorze czy czarnym za każdym razem ta sama historia. Powiedzcie co to może być i czy opłaca się nieść ją do serwisu... Niestety nie podał rozwiązania tego problemu. Czy ktoś zna to rozwiązanie? Mam po prostu ten sam problem
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam!
    Przydałby sie skan tego wydruku ale domyślam się o co chodzi. To nie błąd drukarki. W tym canonie było tak że jak się głowica zabrudziła to podczas wciągania papieru rysowała brudną głowicą po kartce, później drukowała i dlatego nie widać w wydruku pionowym niczego podejrzanego bo przy braniu kartki głowica się wyczyściła. Akurat w tym modelu można rozkręcić głowicę od korytka na tusze i ją przeczyścić pod cisnieniem.
    Zdziwisz się jak odkręcisz głowice jakie "tuszowe błoto" jest w środku a to właśnie tamuje tusz który ma spływać do dysz głowicy. Później nadmiar tuszu skrapla się na głowicy i w momencie gdy wciąga papier i dociska go do głowicy robią się pionowe kreski.

Jeszcze jedna ważna rzecz. Listki gumowe które czyszczą głowice (ten mechanizm masz po prawej stronie) są brudne i one mogą Twoją głowice zaraz przed wydrukiej ubrudzić i wtedy kartka wsuwając się ociera o zabrudzoną głowice robiąc takie paski.

To co napisałem może być pudłem ale to jedyne co mi przychodzi do głowy nie widząc problemu.

Zrób konserwacje głowicy i testuj na nie wyczerpanych pojemnikach z tuszem bo inaczej będziesz stał w miejscu.

Zrób: genralne pożądkigłowicy, czyszczenie listków stacji czyszczącej i na koniec programowe czyszczenie głowicy kilkakrotnie.

A właśnie po otwarciu głowicy i złożeniu jej do kupy może być tak że drukarka nic nie bedzie Ci drukowała albo robiła paski na wydruku dlatego musisz odessać od strony głowicy tusz. Tę metodę znajdziesz w poście z 28 września też dotyczącą drukarki canon i głowic.
    Gdybyś jednak sobie nie radził, pytaj dalej tu są na prawde pomocni ludzie.

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Właśnie rozkręciłem głowicę. Nie wyglądało źle. Niestety po wyczyszczeniu wszystkiego nic się nie zmieniło. Już nie wiem co to może być. Dołączam skan wydruku w wysokiej jakości (s400.jpg) i w standardowej (s400_1.jpg) gdzie kreski są na początku i końcu linii.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Teraz w tej chwili sprawa się wyjaśnia bo wydruk wskazuje bardziej na programowe "błędy" głowicy. Takie bazgrołki jak dla mnie to błąd drukarki ale tak jak pisałem na priv, mogę zaoferować podesłanie głowicy do tej drukarki żeby wykluczyć ewentualną wine głowicy.
    Z mojej strony moge prywatnie i nieodpłatnie sprawdzić Twoją głowice lub podesłać Ci drugą do sprawdzenia.
    Mozesz liczyć na moją pomoc.

Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Miałem dużo do czynienia z tymi głowicami, i taki objaw to zawsze było uszkodzenie głowicy.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    A ja mam taki problem z ta drukarka, pracuje na nieorginalnych tuszach-zamienniki, kolorowe drukuja idealnie, ale z czarnym sa duze problemy!!! Zaczyna drukowac tekst - pol strony OK ale zaraz potem zaczynaja sie paski takie jakby zaczynalo brakowac tuszu, a jest on w 100% pelny!!!!!!! Nie pomaga czyszczenie glowisy, drukowanie w najlepszej jakosci itp...!!!! Nie mam juz zadnego pomyslu!!!!! Glowica byla zmieniana na nowa i niestety nic to nie pomoglo!!!!!!!!!! Pozdrawiam!!!!!
  • Poziom 11  
    jeśli chodzi o cannona to nigdy nie opłaca sie kupowac nieorginalnych tuszów , różnica w cenie jest nie wielka a masz pewność że głowica będzie w porządku i nie bedzie z nią żadnych problemów. A zazwyczaj nowa głowica = cena nowej drukarki:) Proponuje wyciągnąc głowice i włorzyć ją na pare minut do gorącej wody. Wysuszyć i zrobić test. Powtaerzać operacje do zadawalającego efektu. Jeśli nic to nie daje. Możesz wyżucić głowice... Pozdrawiam