Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tłumik Golf V 1.6 na tłumik seryjny z GTI

28 Sty 2020 21:41 225 12
  • Poziom 3  
    Witam

Podmieniał ktoś z was tłumik końcowy z Golfa V np.1.6 (102ps) na seryjny GTI? Czy był jakiś tego rezultat, mowa o zmianie brzmienia?
  • Poziom 21  
    Jak byłem trochę młodszy to często na wsiach w golfach 3 wycinali tłumiki i wstawiali pustą rurkę ok 1,5'' i końcówkę 2''. Efekt był powalający :-?
  • Poziom 3  
    Jest i taka opcja ale z przeglądem słabo 😕
  • Poziom 16  
    Wymiana na każdy nowy w sklepie motoryzacyjnym dobiorą bez problemu.
  • Poziom 3  
    Ogólnie interesuje mnie panowie zmiana brzmienia na bardziej basowy i zastanawiam się czy to coś da, taka wymianka.
  • Poziom 16  
    Niewiele to zmieni poza dźwiękiem.
    Do przeróbki wydechu trzeba podejść trochę inaczej.

Dać możliwie jak najmniej zmian średnic i załamań krawędzi zmniejszy to opór spalin przy przepływie.
    Poprawić ich cyrkulację w obiegu.
    Na torze do ścigania tłumik niepotrzebny na drodze tak.
  • Poziom 16  
    Masz tu trochę teorii z przepływu termodynamicznego

Tłumik Golf V 1.6 na tłumik seryjny z GTI
  • Poziom 3  
    A tak po polsku? 😂 Krótko i na temat
    Nie jestem ekspertem dlatego się zwracam na forum
  • Poziom 28  
    Nie wiem jak to wygląda w golfie V, ale dawno temu wymieniłem tłumik w golfie II. Silnik miałem 1.6 i zmieniłem oryginalny tłumik na taki od golfa II 1.8 GTI. Była większa średnica rury łączącej (5mm) i owinąłem paskiem blachy posmarowanej pastą do tłumików. Efekt był taki jak oczekiwałem, samochód troszkę głośniejszy (tłumik od GTI ma 2 końcówki) i miał fajny basowy pomruk, nie był uciążliwy przy dłuższej jeździe...
  • Poziom 3  
    Właśnie czegoś takiego oczekuje, nie ma co się nakręcać bo z każdym nowszym modelem wszystko jest tłumione na wygodniejsza jazdę
  • Poziom 16  
    Możesz użyć tłumika od Audi A3.
    W zasadzie to jest zakres od 1.6 100kM do 2.0 to jest ten sam szereg różnią się tylko ilością końcówek i wysokością dźwieku musi się zawierać w normie homologacyjnej.
  • Poziom 3  
    Podrzucił byś linka albo nakierował na typ tłumika z audi a3?
  • Poziom 16  
    Tutaj masz konfigurator ten sam typ jest chyba do 3 pojemności . Więc nie wiele to zmieni że założysz sportów.a końcówkę a lepiej z jest jak silnika i wydechu nie słychać.
    Takie coś jak korekta wtrysku,wymiana filtra powietrza na wkład sportowy ostateczne stożek z mapą ,lżejsze felgi ,lepsze hamulce, nowa pompa , katalizator nowy lub oczyszczony. Może dać ciekawy efekt końcowy.
    Na pewno używka on ile z fabryki miał dane. A może nawet podjedzie te 5kM 10Nm żadnych wynalazków chip box nie zakładaj.
    Na wkładzie będziesz miał parę kucy po reasowce parę koni i gitara

ttps://m.czesciauto24.pl/tlumik-koncowy/vw/golf-iv-1j1

Dodano po 1 [minuty]:

A jak go przegonisz to też inaczej będzie chodził . A wache lej na bp też zobaczy różnice.