Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COMMAX A64 - dziwne zachowanie i brak współpracy z Androidem

28 Sty 2020 21:45 228 5
  • Poziom 2  
    Mam od wakacji 2019 założony videodomofon Commax A64, z dwoma końcówkami (brama wjazdowa - końcówka założona na słupku, i bramka - klasycznie, w słupku bramki). Wszystko działało, aż się... zepsuło. Teraz jest tak: dźwięk w panelu głównym w domu nie działa, ale włącza się kamera jak ktokolwiek dzwoni, nagrywa się video, generalnie wszystko ok za wyjątkiem dźwięku. W komórce sytuacja jest troch gorsza - słyszę dźwięk przychodzącego połączenia z bramy lub bramki, ale nie mogę tego odebrać. Apka (IpHomeIot) ma przydzielone wszystkie możliwe uprawnienia (telefon na którym jest zainstalowana to xiaomi MI9, Android 10, MIUI 11.2)
    Dzwoniłem do serwisu, zwalili wszystko na androida (ponoć "zbyt nowy", cokolwiek to znaczy).

Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym produktem?
  • Specjalista Domofony
    Commax IP w porównaniu do analoga, to porażka. Przecież to już na szkoleniach działało niestabilnie, a co dopiero w codziennym użytkowaniu.

Kto Cię obdarzył tym nowoczesnym wynalazkiem?

Reklamuj sam sprzęt i nie zaczynaj nawet wspominać o problemach z appką, bo zwalą winę na Ciebie.
    Być może pomoże sama aktualizacja softu.

Co do appki, to mam wrażenie, że commax tu nie nadąża.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Na jakiej podstawie mam reklamować, i czego ewentualnie się domagać - wymiany na inny model (jaki??) czy raczej zwrotu pieniędzy?

I następne pytanie - na co to wymienić?
  • Specjalista Domofony
    ad2222 napisał:
    Na jakiej podstawie mam reklamować, i czego ewentualnie się domagać - wymiany na inny model (jaki??) czy raczej zwrotu pieniędzy?
    I następne pytanie - na co to wymienić?

Nie wpadaj (jeszcze) w panikę, masz to, więc spróbuj z tym zawalczyć.
    Zadzwoń do serwisu GDE i powiedz to co tu napisałeś: "dźwięk w panelu głównym w domu nie działa, ale włącza się kamera jak ktokolwiek dzwoni, nagrywa się video, generalnie wszystko ok za wyjątkiem dźwięku."
    Nie wspominaj jeszcze nic o appce.

Jak to zwalczysz, to wtedy zajmij się appką.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    ad2222 napisał:
    zwalili wszystko na androida (ponoć "zbyt nowy", cokolwiek to znaczy).

To prawda, że najnowsze wersje androida (nie wiem, czy czysty android, ale nowe MIUI na pewno) pod pretekstem oszczędzania energii masakrycznie utrudniają prawidłowe działanie wszelkich aplikacji, których poprawne działanie zależy od natychmiastowych powiadomień w chwili jakiegoś zdarzenia (czyli np. appki od alarmów, od wideodomofonów).

Ten problem objawia się jednak głównie tym, że powiadomienia np. dźwięk dzwonka gdy wideodomofon dzwoni, przychodzą z dużym opóźnieniem lub wcale - więc inaczej niż u ciebie.
  • Poziom 2  
    Ok, po pobycie w serwisie Commax odzyskał dźwięk :), dzwoni też na komórkę, ale z kolei dalej nie mogę połączyć się z komórki na kamery stacji końcowych (czyli domofonów?)
    Pomogła wymiana switcha na firmowy, commax'u.
    Połączenie komórka--->commax zrzucam na karb zabezpieczeń miui. Może tak ma po prostu być :)