Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkręcanie zaworu butli gazowej

Kamila2222 28 Jan 2020 22:38 4998 10
    Kamila2222
    Level 3  
    Mam pytanie. Kiedy odkręcam zawór w butli gazowej jest ciche krótkie psyknięcie. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to normalne. Gaz się nie ulatnia. Jeszcze jedno apropo zaworu. Czy musi być odkręcony do polowy czy wystarczy minimalnie np. 1cm. Już tak gotowałam i ogień był duży.
    Kamila2222
    Level 3  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam nadzieję że kiedyś się przyzwyczaję. Ale strachu i nerwów to mam pod postatkiem. 😕
  • Helpful post
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kamila2222 wrote:
    Mam pytanie. Kiedy odkręcam zawór w butli gazowej jest ciche krótkie psyknięcie. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to normalne.
    Jak najbardziej, wszystko w porządku.
    Kamila2222 wrote:
    Jeszcze jedno apropo zaworu. Czy musi być odkręcony do polowy czy wystarczy minimalnie np. 1cm. Już tak gotowałam i ogień był duży.

Wystarczy troszeczkę, a jak odkręcisz więcej to nie ma znaczenia.
    Kamila2222
    Level 3  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam nadzieję że kiedyś się przyzwyczaję. Ale strachu i nerwów to mam pod postatkiem. 😕
  • Helpful post
    ewoo
    Level 27  
    To psyknięcie to tak ma być. Jeśli za mało odkręcisz to na jednym palniku może nie być problemu, przy odpaleniu czterech na raz mogą słabiej palić.

Dodano po 5 [minuty]:

Kamila2222 wrote:
    Ale strachu i nerwów to mam pod postatkiem

Wyluzuj, nie stresuj się aż tak. Kuchenek na butlę są tysiące. Jeśli wszystko jest szczelne to nie ma problemu. Trzeba pilnować by przy zmianie butli sprawdzić szczelność pomiędzy butlą i reduktorem.
  • Helpful post
    retrofood
    ewoo wrote:
    Trzeba pilnować by przy zmianie butli sprawdzić szczelność pomiędzy butlą i reduktorem.

A przed wymianą butli sprawdzić w tej nowej jakość uszczelki. Jeśli zużyta to wymienić. W punktach wymiany butli mają nowe. Bezpłatnie.
    Kamila2222
    Level 3  
    Poprostu chcę jak najmniej ponieważ za pierwszym razem odkręciłam do oporu i właśnie syczało. Znajomy obejrzał butlę i też stwierdził że tak nie powinno być. Posprawdzał, podokręcał i Powidział że wszystko jest ok. Od tej pory sama sobie radzę. Wącham i nasłuchuje czy jest dobrze. A po ugotowaniu szybko zakręcam.
  • Helpful post
    retrofood
    Kamila2222 wrote:
    Poprostu chcę jak najmniej ponieważ za pierwszym razem odkręciłam do oporu i właśnie syczało. Znajomy obejrzał butlę i też stwierdził że tak nie powinno być. Posprawdzał, podokręcał i Powidział że wszystko jest ok. Od tej pory sama sobie radzę. Wącham i nasłuchuje czy jest dobrze. A po ugotowaniu szybko zakręcam.

I dobrze. Ja kuchenkę na butlę obsługuję już mnóstwo lat i też zawsze po skończeniu gotowania zawór zakręcam. Na wszelki wypadek.
    Kamila2222
    Level 3  
    W takim razie nie będę już tyle myśleć. Dzięki za pomoc
    😉
    ewoo
    Level 27  
    Kamila2222 wrote:
    Wącham i nasłuchuje czy jest dobrze

Dobrym i prostym sposobem to wlać do szklanki wody i trochę płynu do naczyń i np za pomocą pędzelka zmoczyć miejsce które chcesz sprawdzić. Jeśli będzie wyciek gazy to zobaczysz bąbelki i tworzącą się pianę.