Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy komputer jednopłytkowy od Asusa z modułem Coral

ghost666 29 Sty 2020 01:26 423 0
  • Nowy komputer jednopłytkowy od Asusa z modułem Coral
    Asus wprowadził na rynek nowy komputer jednopłytkowy - Tinker Edge T, wyceniony na 168 dolarów. Wykorzystuje on Coral SoM, który znaleźć można również na płytce Google Dev Coral. Oprócz akcelerstora TPU, ukłąd posiada także procesor i.MX8M. Płytka posiada m.in. 3 porty USB 3.2, dwa porty CSI i wejście zasilania 12..19 V.

Opisywana płytka to kolejny komputer z serii Asus Tinker Edge. Ten wykorzystuje Coral SoM, który łączy w sobie czterordzeniowy układ NXP i.MX8M z układem dla wspomagania obliczeń AI na krawędzi od Google. Asus nie wspomniał o cenach w swoim oficjalnym ogłoszeniu, ale jak donosi NotebookCheck, Tinker Edge T jest dostępny za około 200 dolarów w japońskim Physical Computing, a także za 198 dolarów w Connection i tylko 168,35 dolarów w Provantage. Katalogowo komputer kosztować ma jednak 190 dolarów.

Podczas gdy Coral Dev Board od Google oferuje pojedynczy interfejs USB 3.0 Asus Tinker Edge T oferuje dwa szybsze porty (10 Gb/s) USB 3.2 Gen1 plus port USB 3.2 Typu-C. Moduł Asusa posiada także także podwójne, 4-liniowe interfejsy MIPI-CSI2. Z drugiej strony, Tinker Edge T wydaje się brakować funkcji audio, w tym 3,5 mm audio jack, cyfrowych mikrofonów i złącza dla głośników stereo. Posiada jednak trzy wyjścia PWM i pojedynczy interfejs I²S na 40-pinowym złącza, kompatybilnym z standardem Raspberry Pi.

Asus chwali się elastycznym zasilaniem swojej konstrukcji. Google Coral Dev Board wymaga USB typu C i zasilane jest wyłącznie napięciem 5 V. Konstrukcja Asusa, oprócz tego, pozwala na zasilenie napięciem niestabilizowanym z zakresu od 12 V do 19 V. Pozostałe parametry obu systemów są podobne.

Specyfikacje Tinker Edge T:

* CPU - NXP i.MX8M (4x ARM Cortex-A53 taktowane 1,5GHz);
    * GPU - Vivante GC7000Lite / GC7000VLX z OpenGL/ES 3.1, OpenGL 3.0, Vulkan, OpenCL 1.2 GPU;
    * Dodatkowy układ Cortex-M4 taktowany 266 MHz;
    * Akcelerator AI;
    * Koprocesor kryptograficzny;
    * 1 GB pamięci LPDDR4 RAM;
    * 8 GB pamięci flash eMMC;
    * Gniazdo MicroSD
    * WiFi 802.11 b/g/n/ac 2×2 MIMO;
    * Bluetooth 4.1 BLE;
    * Gigabitowy Ethernet;
    * Port HDMI z 4K, CEC;
    * Cztery linie MIPI-DSI;
    * Cztery linie MIPI-CSI2;
    * 2x USB 3.2 Gen1;
    * USB 3.2 typu C;
    * 40-pinowe złącze kompatybilne z Raspberry Pi;
    * Zasilanie - 12–19 V lub USB Type-C;
    * Temperatura pracy - od 0°C do 50°C;
    * Wymiary - 85 x 56 mm
    * System operacyjny - oparty na Debianie Mendel Linux

Źródło: http://linuxgizmos.com/asus-launches-coral-based-tinker-edge-t-sbc-for-168/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    ghost666
    Tłumacz Redaktor
    Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
    ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
  • Computer ControlsComputer Controls