Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kneron zebrał 40 milionów dolarów na rozwój AI na krawędzi

ghost666 29 Sty 2020 12:26 348 0
 • Kneron zebrał 40 milionów dolarów na rozwój AI na krawędzi
  Kneron - start-up z San Diego i Tajpej, zajmujący się układami AI o małym poborze mocy, zebrał 40 milionów dolarów w rundzie finansowania A2. Runda ta była prowadzona przez poprzedniego sponsora firmy, Horizons Ventures i podnosi całkowite finansowanie firmy do 73 milionów dolarów.

  Dyrektor generalny Kneron, Albert Liu (na zdjęciu po prawej), powiedział, że dodatkowe fundusze zostaną wykorzystane między innymi wsparcie dla mającego niebawem ukazać się na rynku procesora AI drugiej generacji, KL720. "Planujemy zatrudnić inżynierów i programistów do obsługi bieżących zamówień układu, a także prognozowanych zamówień zakupu KL720 w przyszłości, oraz pracowników do marketingu i komercjalizacji naszych produktów, zwłaszcza KL720" powiedział. Dodał, że firma zainwestuje również w dalsze badania i rozwój, zgodnie z swoimi wcześniejszymi planami.

  Kneron zebrał 40 milionów dolarów na rozwój AI na krawędzi
  Liu powiedział, że przewidywany termin dla wysyłki próbek KL720 zmienił się z pierwszego kwartału 2020 roku do połowy lata tego roku, ale dodał, że Kneron już demonstruje prototyp nowego układu dla swoich klientów.

  Sprzęt plus algorytmy

  Liu uważa, że ​​zintegrowana platforma sprzętowa Kneron plus algorytmy głębokiego uczenia dają jej wyjątkową przewagę. Założona w 2015 roku firma Kneron zaczęła opracowywać modele uczenia maszynowego do rozpoznawania twarzy, po czym szybko przekształciła się również w producenta układów scalonych. Oferta firmy obejmuje algorytmy rozpoznawania twarzy, wykrywania twarzy, wykrywania ciała i rozpoznawania gestów. Jego model rozpoznawania twarzy został uznany przez NIST w 2019 roku za najlepiej działający model o wielkości poniżej 100 MB (model ma 57 MB).

  Modele te można łączyć z chipem pierwszej generacji, KL520, który jest przeznaczony dla urządzeń na rynku masowym. Jest zoptymalizowany dla sieci neuronowych, takich jak często spotykane w aplikacjach do przetwarzania obrazu, i oferuje 0,3 TOPS przy poborze mocy na poziomie 0,5 W (co odpowiada 0,6 TOPS/W).

  Czy ten chip ma wystarczającą moc, aby wnioskować w skomplikowanych modelach, takich jak rozpoznawanie twarzy? "Tak" mówi Liu, "ponieważ nasza wydajność MAC wynosi ponad 90%, czyli około trzy razy więcej niż konkurencji".

  Model licencjonowania

  Kneron licencjonuje również architekturę, na której oparte są jego układy NPU. Architekturę tę można zmieniać, aby przełączać się między modelami w czasie rzeczywistym, w zależności od potrzeb aplikacji. "Dzielimy główne ramy AI i modele CNN na podstawowe elementy składowe i ponownie konfigurujemy je w zależności od potrzebnej aplikacji z którymi pracujemy" tłumaczy Liu. "Na przykład ResNet (do rozpoznawania twarzy) i LSTN (do rozpoznawania głosu), chociaż jeden jest dla sygnałów audio, a drugi obrazów,v to mają wspólne elementy składowe. (...) Inni dostawcy rozwiązań mogą wspierać je niezależnymi rozwiązaniami, rozwiązaniami, Kneron rekonfiguruje elementy składowe (...), dzięki czemu w czasie rzeczywistym może obsługiwać różne modele".

  Firma a jej konkurencja

  Zaczynamy widzieć, jak niektórzy z dużych graczy wytwarzają układu obsługujące sztuczną inteligencję do urządzeń na krawędzi chmury. Rynek staje się coraz trudniejszy. "Duzi gracze wchodzący dalej potwierdzają i zwiększają przestrzeń dla sztucznej inteligencji - więcej graczy, szczególnie tych dużych, będzie jeszcze dalej popychać tę przestrzeń do wzrostu".

  "Większa adopcja przez użytkowników zwiększy przypływy rynkowe i podniesie wszystkie firmy w naszym sektorze, dlatego zapraszamy wszystkich dużych i małych graczy do popychania AI razem z nami do przodu. Pod koniec dnia większa konkurencja pobudzi innowacje i ostatecznie wygrani będą konsumenci" podsumowuje Liu. Zauważa również, że AI na krawędzi jest raczej szerokim spektrum. "Niektórzy z dużych graczy sztucznej inteligencji nie koncentrują się tak bardzo, jak my na urządzeniach". Liu wskazał, że firma skupiając się na urządzeniach dla IoT, musi skupiać się na równoważeniu zużycia energii, wydajności, wielkości modelu i kosztów.

  Kneron wyróżnia się na tle innych start-upów w tym sektorze. "Mamy prawdziwy układ i już demonstrujemy prototyp naszego drugiego układu" chwali się Liu. "Ponadto już można kupić niektóre produkty naszych partnerów". W rzeczywistości Kneron ma już wielu klientów. Aaeon ma dostępny moduł akceleratora, który jest zbudowany wokół KL520, i można go również znaleźć w kamerach bezpieczeństwa IP od Brickcom i Amaryllo, inteligentnych zamkach do drzwi od Brickcom i DAAN, dzwonkach i domofonach od Primax i wizjerze od Xiaobei. "Mamy również ponad 40 innych zamówień zakupu w ramach NDA, nad którymi obecnie pracujemy" dodaje przedstawiciel spółki.

  Źródło: https://www.eetimes.com/kneron-raises-40m-for-next-gen-edge-ai-chip/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.