Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RXS602 - bluetooth nie mogę sparować

29 Sty 2020 13:55 318 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, jestem tu nowy dzisiaj zarejestrowany :)

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym, jak mi się wydawało, posiadaczem zestawu amplitunera RXS602 oraz odtwarzacza płyt CD S300.
    Niestety moje szczęście trwało do wczoraj kiedy to okazało się, że postępując zgodnie z instrukcją załączona przez sprzedawcę mimo spędzenia prawie całego popołudnia nie udało mi się sparować urządzeń z zestawem poprzez bluetooth.
    Próbowałem z Sony Xperia 10, Sony Xperia L3, Samsung Galaxy J6, słuchawki Marshall Major III i niestety bez rezultatu.
    Jedynie mój laptop DELL "zobaczył" zestaw, jednak zestaw wyświetlał komunikat 'Connecting' przez jakiś czas i też bez rezultatu.
    Jedynie udało mi się poprzez WiFi połączyć z routerem w moim domu ale też nic poza tym się nie działo.
    Poprzez port USB zarówno amplituner ani odtwarzacz nie widzi telefonów.
    Czy trzeba instalować jakieś dodatkowe oprogramowanie?

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Tak dla mnie ...

Jakie ustawienia w amplitunerze były zmienione przy testowaniu BT?
    Jaki jest główny cel używania BT - muzyka z telefonu odtwarzana na kolumnach amplitunera?
    Czy słuchawki BT podłączone do onego amplitunera?
    Pytam się, bo wg instrukcji w zależności od "kierunku" transmisji BT inne ustawienia muszą być aktywowane.

Kolega mógłby w skrócie napisać, jak próbował połączyć poprzez BT np. telefon z tym amplitunerem?
  • Poziom 2  
    Polon_us napisał:
    Tak dla mnie ...

Jakie ustawienia w amplitunerze były zmienione przy testowaniu BT?

Zmieniłem network standby na on

Jaki jest główny cel używania BT - muzyka z telefonu odtwarzana na kolumnach amplitunera?

nie czasem zdjęcia z telefonu
    /
    Czy słuchawki BT podłączone do onego amplitunera?

słuchawek wogóle nie widzi
    urządzenia widzą yamahę, ale ona nie

Pytam się, bo wg instrukcji w zależności od "kierunku" transmisji BT inne ustawienia muszą być aktywowane.
    to znaczy gdzie jeszcze trzeba coś zmienić?

Głownie zależy mi na oglądaniu poprzez bluetooth netflixa, bo kłopotliwe jest noszenie laptopa i podłączanie go do zestawu żeby oglądnąć film.

Niestety gdy wydaje się że urządzenia są sparowane to z kolei nie da się wysłać sygnału z netflixa poprzez laptopa do zestawu.
    Próbuję teraz walczyć z music Cast ale też się nie udaje bo czły czas wywala brak internetu, tak ogólnie to wymiękłem z tym ustawianiem

Kolega mógłby w skrócie napisać, jak próbował połączyć poprzez BT np. telefon z tym amplitunerem?
  • Poziom 42  
    Polon_us napisał:

Nie dostałem odpowiedzi na te pytanie ...
    aur4 napisał:

Tylko te?

A uaktywnienie BlueTooth w amplitunerze jako takie? Natępnie "BT Stand-by mode"?
    Przy parowaniu z nadajnikiem BT (np. telefon) należy uaktywnić funkcję "Device Search".

Przy parowaniu z odbiornikiem BT (np. słuchawki) należy dodatkowo uaktywnić funkcję BT “Transmitter”.

Kolega w ogóle przejrzał instrukcję owego amplitunera?
  • Poziom 2  
    Polon_us napisał:
    Polon_us napisał:

Nie dostałem odpowiedzi na te pytanie ...

Normalnie - włączony bluetooth w amplitunerze i telefonie wyszukanie i sparowanie w telefonie - niestety porosił o kod cyfrowy który nigdzie się nie wyświetlił.

aur4 napisał:

Tylko te?
    A cos jesscze?

A uaktywnienie BlueTooth w amplitunerze jako takie? Natępnie "BT Stand-by mode"?
    Przy parowaniu z nadajnikiem BT (np. telefon) należy uaktywnić funkcję "Device Search".

Tę funkcje używałem wielokrotnie i ciagle na liscie był tylko laptop. wcozraj zobaczył słuchawki i jeden telefon

Przy parowaniu z odbiornikiem BT (np. słuchawki) należy dodatkowo uaktywnić funkcję BT “Transmitter”.

Kolega w ogóle przejrzał instrukcję owego amplitunera?

Przejrzałem ale zbyt wielu informacji tam nie ma, poza tym większość rzeczy można zrobić bez instrukcji bo są jasne i łatwe w tym przypadku jednak instrukcja moim zdaniem na niewiel sie przydaje, bede musiał zajrzec do tej co mam w odpwiedzi wcześniej