Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Semtech prezentuje nowy transceiver LoRa dla inteligentnych domów

ghost666 29 Sty 2020 14:29 429 0
 • Semtech prezentuje nowy transceiver LoRa dla inteligentnych domów
  Semtech, lider technologii LoRa i RF, kontynuuje wsparcie dla ekosystemu LoRa, wprowadzając nowy transceiver LoRa dedykowany do instalacji Smart Home o nazwie LLCC68. Urządzenie zostało zaprojektowane do wdrażania istniejących i nowych technologii LPWAN w inteligentnych domach, społecznościach i aplikacjach konsumenckich.

  LoRa Smart Home (LLCC68) jest jak każdy inny moduł radiowy LoRa o częstotliwości poniżej GHz. Jest przede wszystkim przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Urządzenie jest kompatybilne sprzętowo z seriami SX126x, takimi jak: SX1261, SX1262 i SX1268. Transceiver LLCC68 jest zoptymalizowany do zastosowań z zasilaniem z baterii. Układ ten zużywa zaledwie 600nA prądu w trybie uśpienia, 4,6 mA w czasie odbierania i może przesyłać sygnały przy mocy do +22 dBm dzięki wysoce wydajnym zintegrowanym wzmacniaczom mocy.

  Semtech LoRa Smart Home

  Nowe urządzenie z rodziny LoRa Smart Home oferuje wyjątkową okazję, aby przyspieszyć przyjęcie przez konsumentów rozwiązań inteligentnego domu. Jako kompleksowe rozwiązanie lub jako uzupełnienie systemów Wi-Fi, LoRa Smart Home rozszerza rozwiązania inteligentnego domu, umożliwiając łączność w punktach końcowych, przy niskim koszcie i niewielkim poborze energii, umożliwiającym zasilanie z baterii. System dedykowany jest zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych.

  Nadajnik-odbiornik LLCC68 obsługuje modulację (G)FSK dla starszych systemów i modulację LoRa dla innych. Jest on kompatybilny z istniejącymi sieciami opartymi na LoRaWAN i powinien współpracować również z zastrzeżonymi protokołami. Ma zasięg częstotliwości od 150 MHz do 960 MHz, obsługujący wszystkie główne pasma ISM sub-GHz na całym świecie.

  Semtech prezentuje nowy transceiver LoRa dla inteligentnych domów


  Podstawowe parametry LLCC68:

  * Modem LoRa i FSK
  * 151 dB maksymalny budżet łącza
  * Wysokowydajna wzmacniacz mocy +22 dBm lub +15 dBm
  * Niski prąd pobierany przy nadawaniu - 4,6 mA
  * Zintegrowana przetwornica DC\DC i stabilizator LDO
  * Programowalna prędkość transmisji od 1,76 kb/s do 62,5 kb/s w LoRa i 300 kb/s w FSK
  * Wysoka czułość interfejsu radiowego - do –129 dBm
  * Odporność na blokowanie do 88 dB przy przesunięciu 1 MHz
  * Tłumienie międzykanałowe 19 dB w trybie LoRa
  * Modulacja FSK, GFSK, MSK, GMSK i LoRa
  * Wbudowany synchronizator bitów do odzyskiwania zegara
  * Automatyczne wykrywanie aktywności kanału (CAD) z ultraszybkim AFC

  Konferencja Things Network odbędzie się w dniach 30–31 stycznia, podczas spotkania LoRaWAN i ekspertów IoT z całego świata, Semtech może wykorzystać okazję do zaprezentowania LoRa Smart Home szerokiej publiczności podczas konferencji. W tym momencie nie są dostępne żadne bliższe informacje o cenach układu LLCC68, ale powinny one być podobne do SX1262.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/01/29/semtech-llcc68-lora-transceiver-for-smart-home-applications/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.