Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu

29 Sty 2020 22:39 417 12
  • Poziom 14  
    Czy istnieje możliwość, wyłuskania z kotła lub z VR70 informacji, że coś jest nie tak ? Znalazłem w instrukcji, że parametrem D026 można ustawić przekaźnik zewnętrzny jako zewnętrzny komunikat usterki ale pod ten przekaźnik mam podpiętą pompkę cyrkulacji. Do D027 i D028 musiałbym mieć moduł VR40. Czy w module VR70 jest jakieś wyprowadzenie sygnalizujące ogólnie kod usterki ?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    W zależności od tego co masz podpięte do VR70 to istnieje możliwość przepięcia pompy cyrkulacyjnej z kotła do VR70 i wtedy wykorzystać D.026 jako sygnalizacja usterek. Ale ta sygnalizacja usterek to jest tylko podanie ~230V w momencie gdy zaistnieje jakaś usterka - wtedy może się zapalić jakaś lampa lub brzęczyk - coś co ma zasilanie ~230V. Oczywiście można zastosować jakiś przekaźnik jeśli potrzeba innego sygnału niż ~230V.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Tyle wystarczy, chodzi tylko o sygnalizację usterki do alarmu, a z alarmu na komórę.
    Mógłbym prosić jakieś konkrety ? Mam tylko dokumentację kotła i z niej wynika, że pompka jest wpięta do X24, gdzie musiałbym ją przepiąć w VR70 ? Który parametr zmienić ?

Czy mógłbyś jeszcze wyjaśnić logikę działania wyjścia opisanego jako "Termostat pokojowy 24V" ? Czy do niego odnoszą się parametry D.008 i D.016 ?
    Chodzi mi o to, czy przez ten alarm (zewnętrzny przekaźnik), mogę sterować jakoś ogrzewaniem.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wszystko zależy co i jak masz podpięte do VR70: 1 obieg bez mieszacza + 1 obieg z mieszaczem, czy 2 obiegi z mieszaczami?
    Według instrukcji od kotła to pompę cyrkulacji powinieneś mieć wpiętą w złącza X16 a nie X24 - tak jak tutaj zaznaczone:
    Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu

Jeśli masz 1 obieg bez mieszacza (grzejniki) i 1 obieg z mieszaczem (podłogówka) to masz w VR70 jedno wolne wejście: R3/4 i tam przepinasz pompę cyrkulacji. Oczywiście trzeba w regulatorze pogodowym zmienić w Menu Instalatora -> Konfiguracja systemu -> Konfiguracja moduł VR70 nr 1
    Tutaj masz schemat hydrauliczny i elektryczny Link
  • Poziom 14  
    Rozebrałem, sprawdziłem, oczywiście jest tak jak piszesz, cyrkulacja wpięta pod X16.
    Ja mam jeden mieszacz i wejście R3/4 faktycznie jest wolne. Kupię przekaźnik i będę to przepinał. Wielkie dzięki za pomoc.
    Mógłbyś jeszcze dwa słowa o tym termostacie pokojowym ?
    Wyjście termostatu mam zwarte, czyli wg opisu D.008 jest zapotrzebowanie na ciepło, jak rozewrę to piec się wyłączy mimo zapotrzebowania na regulatorach ebus ? Można tak sterować z poziomu alarmu, czy niebardzo ?
  • Poziom 34  
    A jak chcesz sterować z poziomu alarmu?
    Chcesz kompletnie wyłączać grzanie, czy przejść na jakąś inną wartość temperatury?
  • Poziom 14  
    ls_77 napisał:
    A jak chcesz sterować z poziomu alarmu?

A jak mogę ?
    Kombinuję, czy by to nie działało chociaż tak: mam regulator ustawiony na grzanie od 16, wiem że wrócę późnym wieczorem i przez komórę rozwieram przekaźnik wyłączając grzanie.
    Wiem, że temperaturą nie posteruję, trzeba by kupić VR 900 za tysiaka.
  • Poziom 34  
    No niestety - jest tak jak piszesz. Rozwarcie styku termostatu powoduje zatrzymanie grzania - bez względu co mamy ustawione na regulatorach pokojowych Vaillanta.
  • Poziom 14  
    Wcale nie tak niestety, zawsze to coś. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 14  
    Przekaźnik sygnalizujący usterkę założony, mogę sterować ogrzewaniem przekaźnikiem z alarmu, ale mam problem z obiegiem kaloryferów. Nie wiem czy to powiązane, zauważyłem dopiero dzisiaj. Wcześniej, przy obiegu bez mieszacza lub obu obiegach, sprzęgło grzał do temp. zadanej w vrc700 dla obiegu bez mieszacza. Teraz sam obieg z mieszaczem chyba OK, razem jest trochę wyższa temp. na sprzęgle, a jak chodzi sam obieg bez mieszacza grzeje mi 50st, mimo że w vrc700 temp. zadana to 37st.(mam przewymiarowane kaloryfery). Czyli grzeje mi do maksymalnej temp. ustawionej w vrc700 dla obiegu 1. Parametry D.005 i D.009 pokazują 50st, nie wiem dlaczego. Co może powodować, że żąda tak wysokiej temp. ?
  • Poziom 34  
    Prawdopodobnie jakieś "dziwne" ustawienie VRC700.
    Możesz zrobić i zamieścić zdjęcia ekranów z "Menu instalatora" -> "Konfiguracja systemu" - będzie łatwiej.
  • Poziom 14  
    Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus, VR70 - komunikat błędu

Teraz akurat się wyłączył ale podczas pracy zadane temp się zgadzają; czyli obieg 1 40stopni, obieg 2 33stopnie. A na kotle D.009 czyli zadana z ebus 57 stopni.
  • Poziom 14  
    Okazało się że przepinając przewody źle podłączyłem eBus do płyty kotła - zamieniłem polaryzacje. Kocioł chyba grzał na domyślnych wartościach dla określonych temperatur zewnętrznych. Nie wiem tylko skąd miał informacje, że ma grzać, bo grzał wtedy kiedy trzeba. Nie pokazywał żadnego błędu, nic.