Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant ecoTec plus 186 VC PL 186/3-5

30 Sty 2020 09:41 153 4
  • Poziom 9  
    Witam Specjalistów :)
    Jestem posiadaczem tego pieca od 11 lat.
    Od pewnego czasu zwróciłem uwagę, że piec nie utrzymuje maksymalnej zadanej temperatury w zasobniku CWU. Moje oczekiwane parametry to 43 stopnie, grzanie trzy razy na dobę, w krótkich, 30 minutowych interwałach czasowych, rano, po południu i wieczorem.
    Sprawa jest dla mnie ważna, ponieważ wszyscy użytkownicy już się przyzwyczaili i nie mieszają wody w czasie użycia.
    Piec przegrzewa wodę do około 52-55 stopni. Posiadam zabudowany i sprawny termistor pomiarowy w suchej miedzianej rurce zasobnika. Wyciągnięty przetwornik sprawdziłem w temperaturze 25 i 50 stopni, trzyma parametry zastosowanego NTC 2,7kohm (VISHAY NTCLE100E3272JB0 ). Również wskazania na panelu wydają się rozsądne, (jak na termistor :) ). Dla pewności wymieniłem czujnik na nowy zestaw, sytuacja nie uległa zmianie. Nie mam wątpliwości , że podgląd na panelu dotyczy tego czujnika, gdyż zmienia się w czasie badania czujnika. Mam regulator pokojowy CalorMatic chyba 430. Regulatory, pokrętła lokalne na piecu mam ustawione na max, ale przestawienie na minimum też niczego nie zmienia. I co ciekawe, odnoszę wrażenie, ze zmiana nastawy temperatury oczekiwanej na regulatorze pokojowym na 38 stopni nie wpływa na poziom przegrzewania. Czy Ktoś to ogarnia???
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedzi, zajmę się tym, chociaż w instalacji zawsze był preparat uzdatniający Fernox. Z CO wszystko jest w najlepszym porządku.
    Myślisz, że dam rade sam to ogarnąć, bez serwisu? Jestem dość sprawnym elektro-mechanikiem i ma praktycznie wszystkie narzędzia :)
  • Poziom 34  
    Jeśli przegrzewa CWU to możliwe że zawór 3-drogowy w kotle nie do końca zamyka przepływ wody na wężownicę. Czyli przy podgrzewaniu CO część wody płynie przez wężownicę i dogrzewa CWU ponad zadaną wartość. Na jakich temperaturach pracuje kocioł przy grzaniu CO?