Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kuchenka Amica 52GE3.32ZpTa(W) - Palnik gdy jest mocno gorący nie odpala mimo is

30 Sty 2020 13:04 285 8
  • Poziom 22  
    Witam, posiadam kuchenkę Amica model 52GE3.32ZpTa(W)
    Jeden z palników po nagrzaniu mocnym przestaje odpalać. Kuchenka nie ma zabezpieczenia przeciw wypływowego. Czyli po przekręceniu leci gaz i strzela iskrownik. Widać ze iskra jest dobra i mocna. Palnik czyściutki i dobrze zamontowany. Problem występuje od 2ch miesięcy. Jak zimny to odpala.

Dodam ze kuchenka ma 10 lat. po 5 latach wymieniałem wszystkie 4 korony palników bo był ten sam problem na każdym palniku. Po wymianie koron wszystko wróciło do normy. Domyślam się ze pewno teraz będzie podobnie, ale nie rozumiem czemu. Wszystkie palniki czyste, proste nic nie pokrzywione. Co to za buble robią.
  • Poziom 26  
    A zapałką zapala?
  • Poziom 22  
    Tak zapałką zapala bez problemu i cisnienie jest ok.
  • Poziom 26  
    Jak gaz dopływa i iskra jest ro czemu nie odpala? Ciekawe. A może jest tak, że po rozgrzaniu iskrownik nie daje iskry. Sprawdź czy na gorącym też jest iskra. Na zimnym iskra może być, jak dostanie temperatury nie daje iskry.
  • Poziom 22  
    Iskra jest na gorącym również, Wystarczy ze uchylę lekko kapelusz palnika, pojawia się więcej tlenu i odpala....
    Już tak miałem na wszystkich palnikach 5 lat temu i wymiana każdej korony zlikwidowała problem na 5 lat! Teraz jeden nie odpala. Ciśnienie duże iskra też jest duża i na ciepłym i zimnym palniku a nie odpala. Coś musiało się nieznacznie odkształcić, coś czego nie widzi laik....
  • Poziom 42  
    A który to palnik, bo jak średni, to możesz na próbę dokonać zamiany korony.
  • Poziom 26  
    Pozostaje tylko kupić nowe. Groszowe sprawy, a usterka będzie naprawiona.
    Albo poprzeczne rowki w koronie wyczyścić ostrym nożem, szczotką drucianą, będzie za darmo naprawione.
    Ale do tego potrzebne są choć minimalne zdolności manualne.
  • Poziom 22  
    Kupiłem koronę w sklepie 2 ulice obok, 15zł poprawiło się ale problem też jest ale nieco mniejszy. Zauważyłem że jak mocno rozgrzeje sie przykrywka palnika to nie zapala. Jak zdejmę szczypcami przykrywkę i włożę pod zimną wodę to przez kolejne 5 min znowu zapala. Po około 5 min jak się bardzo rozgrzeje znów nie chce, i znowu tylko na sekundę pod zimną wodę i znowu działa. Kupię zaraz tez przykrywkę i zobaczymy cena 17zł
  • Poziom 22  
    Temat do zamknięcia. Poczyściłem co się dało i jest lepiej