Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka akumulatorów Liitokala Lii-500

Freddy 28 Wrz 2020 20:48 6465 34
    Jasiek Matacz
    Poziom 5  
    Cześć!
    Bardzo ciekawa(Przynajmniej dla mnie) obserwacja- jestem ciekaw waszych spostrzeżeń. Ładowarka kupiona głównie dla testowania ogniw z rozbieranych komputerowych akumulatorów. Ma Fast Test i Nor Test(Normal), co ciekawe nawet test normal można sobie w pewną część ciała włożyć co dzisiaj zaobserowałem ;) Testowałem wczoraj 4 z 9 ogniw z baterii Della(ustawienia standard- "Nor Test" o 700mA). Wszystkie wyszły w okolicy 2150-2250mAh. Dziś testowałem dwa ogniwa, oba wyszły w okolicy 1800mAh. Również mały rozrzut. Z ciekawości do tych dwóch ogniw dołożyłem po środku trzecie testowane wczoraj z najniższym wynikiem(2142mAh) i wszystkie zakończyły się teraz wynikiem 1800-1900mAh. Czy ta ładowarka czasem nie uśrednia wyników pomiarów poszczególnych ogniw?
  • Computer ControlsComputer Controls
    barelona
    Poziom 6  
    Freddy napisał:
    LiitoKala Lii-500 to inteligentna uniwersalna ładowarka, która może ładować prawie wszystkie akumulatory LiIon, Ni-MH oraz NiCd.

Ładowarka akumulatorów Liitokala Lii-500

Chciałbym uzyskać od Ciebie pomoc.Sprawa wygląda tak,że Chciałbym kupić przyzwoitą ładowarkę do akumulatorków w niewygórowanej cenie.Czytając Twoją recenzje na temat ładowarki litokalla li 500 zacząłem poważnie się zastanawiać nad jej zakupem.Czy ta ładowarka posiada odpowiednie zabezpieczenia do szybkiego ładowania? Myślałem o ładowaniu akumulatorków Ni-mh prądem o warto 700mA.Czy ta ładowarka pozwoli na bezpieczne i szybkie ładowanie(czy ma dobre zabezpieczenia)?Czytając różne artykuły widziałem skrajnie różne opinie w artykułach na temat szybkiego ładowania.Myślę,że tylko dobra ładowarka pozwoli na bezpieczne łądowanie akumulatorków Ni-mh
  • Computer ControlsComputer Controls
    Jawi_P
    Poziom 34  
    barelona napisał:
    Czytając różne artykuły widziałem skrajnie różne opinie w artykułach na temat szybkiego ładowania

Bo blogerzy są w modzie :) A to, że nie mają pojęcia o czym piszą no cóż. Ogólnie mówiąc, żeby coś powiedzieć o ładowaniu akumulatora to trzeba zajrzeć do jego dokumentacji, którą dostarcza producent. Ale sposób ładowania akumulatorów zmienił się na przestrzeni lat, bo współczesne akumulatory nie lubią ładowania małym prądem w automatycznych ładowarkach, bo ładowarka nie potrafi dobrze wykryć zmian napięcia końcowego na ogniwie. Przy większym prądzie ten "skok" napięcia jest wyraźny i ładowarka odłączy ładowanie, a zła ładowarka niekoniecznie. Dlatego dodatkowo stosuje się mierzenie czasu.
    Małym prądem ładują ładowarki, gdzie zabezpieczeniem jest czas ładowania. Często stosowane w firmowych ładowarkach.
    Posiadam LII-500. Uważam, że do domowych zastosowań jest bardzo dobra. Używam od 2 lat. No stosunek ceny do jakości i funkcjonalności jest naprawdę dobry.
    U mnie odłącza ładowanie po osiągnięciu około 1,5V.
    barelona
    Poziom 6  
    Jawi_P napisał:
    barelona napisał:
    Czytając różne artykuły widziałem skrajnie różne opinie w artykułach na temat szybkiego ładowania

Bo blogerzy są w modzie :) A to, że nie mają pojęcia o czym piszą no cóż. Ogólnie mówiąc, żeby coś powiedzieć o ładowaniu akumulatora to trzeba zajrzeć do jego dokumentacji, którą dostarcza producent. Ale sposób ładowania akumulatorów zmienił się na przestrzeni lat, bo współczesne akumulatory nie lubią ładowania małym prądem w automatycznych ładowarkach, bo ładowarka nie potrafi dobrze wykryć zmian napięcia końcowego na ogniwie. Przy większym prądzie ten "skok" napięcia jest wyraźny i ładowarka odłączy ładowanie, a zła ładowarka niekoniecznie. Dlatego dodatkowo stosuje się mierzenie czasu.
    Małym prądem ładują ładowarki, gdzie zabezpieczeniem jest czas ładowania. Często stosowane w firmowych ładowarkach.
    Posiadam LII-500. Uważam, że do domowych zastosowań jest bardzo dobra. Używam od 2 lat. No stosunek ceny do jakości i funkcjonalności jest naprawdę dobry.
    U mnie odłącza ładowanie po osiągnięciu około 1,5V.

Na jaką wartość w mA ustawiasz przy ładowaniu akumulatorków Ni-mh?
    Jawi_P
    Poziom 34  
    barelona napisał:
    Na jaką wartość w mA ustawiasz przy ładowaniu akumulatorków Ni-mh?

Domyślnie jest 500mA i najczęściej tak zostawiam, jak chcę szybciej to wtedy klikam na 1A. Ale to bardzo rzadko.
    Wszystkie dodatkowe "ficzery" są użyteczne w momencie prób po rozpakowaniu, później ładowarka służy jako "włóż akumulatorek i zapomnij" Po prostu nie chce mis się nic przestawiać :)