Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai I30 FD 1.6CRDI - Nie działa ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

j(o)zek 30 Jan 2020 16:07 2958 4
    j(o)zek
    Level 14  
    Witam,
    w moim I30FD nie załącza się podgrzewanie tylnej szyby i lusterek.
    Po naciśnięciu przycisku nie zapala się kontrolka a więc nie grzeje.
    Wszystkie bezpieczniki ok, przekaźnik ok. Sprawdzałem interfejsem DELPHI (podróbka) i błędów nie znajduje. Test załączenia podgrzewania
    z komputera uruchamia przekaźnik, kontrolka świeci, wszystko grzeje i można przyciskiem wyłączyć.
    Od czego jeszcze zależy załączenie tego układu? Sygnał "engine running", czy po prostu może być ta funkcja wyłączona w BCM?
    świerszcz.UK
    Level 22  
    A dochodzi prąd na przewody od lusterek i szyby?
    Że kontrolka świeci to nie oznacza to że wszystko działa, może przewód jest uszkodzony?
    j(o)zek
    Level 14  
    W zimę jest za ciepło na włączenie podgrzewania? :-0

Próbowałem i w niskich temperaturach, nawet przy ujemnej temperaturze nie załącza się podgrzewanie. Mogę sobie naciskać przycisk po odpaleniu, podczas jazdy i zero reakcji. Tak jak już pisałem testując interfejsem można załączyć układ a przyciskiem w samochodzie wyłączyć. Podczas załączenia z komputera słychać wzrost obciążenia na silniku, dioda świeci i przycisk wyłącza. Poprzedni właściciel zmieniał licznik z powodu migotania ale przy tej okazji chyba nie popsuli podgrzewania szyby i lusterek.

pozdrawiam
    j(o)zek
    Level 14  
    Witam państwa po krótkiej przerwie,
    poprzedni właściciel mówił, że wymiana zegarów jest bardzo prosta i mechanik nie musiał podłączać komputera aby normalnie działał nowy licznik. Dobrze, że mam ten stary licznik. Podłączyłem do samochodu i podgrzewanie szyby i lusterek działa, mało tego, załączają się również światła mijania (dzienne) po uruchomieniu silnika. Naprawię sobie tylko podświetlenie wyświetlacza i zostaję przy starych zegarach, bardziej podobają mi się wychyłowe analogowe wskaźniki. Tylko czy jest możliwość ustawić obecny stan przebiegu? Stary licznik to: 94033-2R200 a nowy: 94023-2R620.
    pozdrawiam.