Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BarXStop to nowe urządzenie,skutecznie zatrzymuje agresywne, szczekające psy.

wojtek2004 30 Sty 2020 17:15 762 5
  • Witam. Przez przypadek znalazłem w internecie urządzenie BarXStop, które skutecznie zatrzymuje agresywne, szczekające i stanowiące zagrożenie psy.
    Najprawdopodobniej budowa urządzenia jest prosta. Sam dokładnie nie wiem. Ale urządzenie emituje jakiś dźwięk. Cytat: "silny sygnał ultradźwiękowy" przez przetwornik w urządzeniu.
    Tak naprawdę nie wiem jaką częstotliwość emituje to urządzenie, ale może to nie jest takie istotne. Może podstawą działania jest siła ultradźwięku.
    Nie mam w domu psa i generatora częstotliwości ultradźwiękowych, ale zapewne testując z pupilem wykrył bym o co dokładnie chodzi, że pies słysząc dźwięk natychmiast się uspokaja.
    Może od tego się przestrasza...
    Zdecydowałem się wstawić ten temat na elektrodę bo za ścianą mam psa, który szczeka w dzień i w nocy. Mam dość czworonoga...

Link do strony reklamującej:

https://hyperstech.com/intl_4/order.php?prod=...net=6293&lang=pl&cid=5e32fccb8bc82200015e7483

https://trendingandviral.net/pl/barxstop/?ref...Ch2EGA7YEAEYASAAEgIcMvD_BwE&place=youtube.com

Jak ktoś by miał schemat tego urządzenia, to proszę o informacje na pw.

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    wojtek2004
    Poziom 18  
    wojtek2004 napisał 720 postów o ocenie 23, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Gdańsk. Jest z nami od 2005 roku.
    grawastar1986
    Poziom 14  
    Zajmuję się pomocą w szkoleniu psów-przewodników osób niepełnosprawnych i niewidomych. Dla własnego bezpieczeństwa nie polecam stosowania tego czegoś. Gwarantuję że pies agresywny po użyciu takiego odstraszacza rzuci się do ataku. Przeciętny człowiek nie ma pojęcia jak obronić się przed agresywnym psem. Kolejna sprawa: pies sam w domu nie powinien szczekać, jeżeli jest inaczej, oznacza że ma problemy wynikłe z nieprawidłowej socjalizacji we wczesnym etapie rozwoju. Taki pies bez długiego i żmudnego szkolenia (około rocznego) będzie szczekał i wył. PS. jako ciekawostkę napiszę że psy pracujące policyjne, wojskowe itp. są szkolone metodą pozytywną. Np. owczarek belgijski po wskazaniu narkotyków ukrytych w aucie albo powaleniu podejrzanego dostaje nagrodę w postaci ulubionej zabawki, zazwyczaj szarpaka i miłych słów opiekuna :)
    Jogesh
    Poziom 28  
    A jak się bronić przed agresywnym psem? U nas w Indiach sporo jest ulicznych psów, ale raczej nie są agresywne. Można je pogłaskać, nakarmić. Lubią tylko w nocy pogonić motocykl albo samochód, ale jak kierowca zatrzyma pojazd, to one odpuszczają. Do tego "wolne psy" zupełnie inaczej się zachowują niż zniewolone wyizolowane psy w Polsce. Większość jest "zdrowa psychicznie". Umieją żyć pomiędzy ludźmi.
    barondary
    Poziom 17  
    Najlepszym odstraszaczem psów jest rewolwer hukowy, na naboje ślepe 6mm long. Mam kilka, stosuję od wielu lat i nigdy nie zawiodły. Dają huk, dym i ogień. Można legalnie używać w celach ratunkowych. Szczególnie jak ktoś jeździ rowerem. Polecam rewolwer, a nie pistolet, bo pistolet jak się zatnie, to trzeba przeładować.
    A odstraszacze ultradźwiękowe wielokrotnie zawiodły - skuteczność około50%. Szkoda pieniędzy. Mam klika z różnych firm, każdy zawiódł. Większość psów reaguje, ale odchodzi tylko na kilka metrów, kuli uszy i nadal atakuje, jak tylko przestaniesz odstraszać. Za to koty odstraszają idealnie.