Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Radio Jowita - przestrojenie na górny UKF

artlam 30 Jan 2020 20:56 534 4
    artlam
    Level 9  
    Witam kolegów. Pomóżcie, mam radio Jowita z 1974 roku zasilane zewnętrznym zasilaczem. Chcę przestroić głowicę GT-3, więc powymieniałem kondensatory według instrukcji w internecie i z serwisu elektronika, wszystko zgodnie z tabelkami i opisem. Niestety, po wymianie kondensatorów, głowica nie przestroiła się, odbiera teraz od 73,5 MHz do 89,7 MHz i więcej nie chce. Przestrajałem już kilka Jowit, 2, 3, i super mi zagrały, a co ciekawe, przestroiłem jakiś czas temu Jowitę tą co mam teraz na głowicy GT-3 i też mi zadziałała, ale nie mogę sobie przypomnieć jak to zrobiłem, nie zapisałem sobie, a tej nie mogę, siedzę już 4 dni i nic z tego, miałem drugą głowicę też GT-3 i też wymieniłem kondensatory i nic, jest to samo co z tą pierwszą głowicą. Co tu jest nie tak? Podpowiedzcie co należy zrobić. Może ten przepis z serwisu elektroniki źle podaje wartości kondensatorów i dlatego nie mogę przestroić. Szczerze, pierwszy raz nie mogę tej Jowity przestroić, już mnie szlak trafia, a zwłaszcza to rozkręcanie tej głowicy z radia, chore. Szukałem na forach, ale przeważnie jest opisane jak w serwisie. Pomocy.
    mieszaczwcz
    Level 31  
    Przyjrzyj się trymerom dość często nawalają .
    artlam
    Level 9  
    Trymery ok. W dwóch głowicach. Tylko nie mogę wskoczyć na pełne pasmo CCIR. Tak jak opisałem w poprzednim poście.
    mieszaczwcz
    Level 31  
    Zmieniasz kondensator sprzęgający do kolejnych stopni? (nie mam schematu, piszę z pamięci)
    artlam
    Level 9  
    Temat zamykam, radio przestroiłem do 106 Mhz.