Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek mtd po załączeniu noży silnik traci moc

30 Sty 2020 23:48 393 21
  • Poziom 5  
    Witam
    Jest to mój pierwszy post więc jeśli umieściłem go niezgodnie z regulaminem poimformujcie mnie
    Mam pewien problem z moim traktorkiem kosiarka mtd slinik 16hp vtwin...
    Traktorek dobrze sie sprawuje silnik bardzo ładnie pracuje podczas zwykłej jazdy natomiast od pewnego czasu kiedy załączam noże i jakby to ująć "obciążam" wal silnika traci on moc, dlawi się chodzi jakby na jeden baniak... Noże kręcą się ospale przez co koszenie jest niemożliwe. Świece sprawdzone i wyczyszczone obydwie daja iskre wiec tutaj nie ma sie o co przyczepić... Silnik traci moc dopiero w momencie załączenia noży, schodzi z obrotów. Może byc to wina filtra paliwa bądź powietrza? Dodam tez ze jakis czas temu przez przypadek zalaono diesla ale nic mu to nie zaszkodziło (tzn tak myślę) bo po odpaleniu jak zaczął kopcic, zgaszono silnik i usunięto rope ze zbiornika. Później traktorek działał. Bradzo proszę o pomoc i ewentualne wskazówki
    Pozdrawiam ;)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Zacząłbym poszukiwanie przyczyny w uszkodzeniu mechanicznym mechanizmu obrotowego noży tzn jakieś łożysko ewentualnie przekładnia. Jeśli obraca się bez oporów to filtr paliwa.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witaj.

Odszukaj nr twojego traktora z dokumentacji albo z tabliczki.
    Na stronie WIMET są schematy bodajże wszystkich traktorków
    https://mtd-serwis.pl/MTD/

Piszesz "Traktorek dobrze sie sprawuje silnik bardzo ładnie pracuje podczas zwykłej jazdy natomiast od pewnego czasu kiedy załączam noże i jakby to ująć "obciążam" wal silnika traci on moc, dlawi się chodzi jakby na jeden baniak".

Nie bardzo rozumiem "chodzi jakby na jeden baniak" - silniki w traktorkach są jednocylindrowe wytłumacz to.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Żebym mógł cię poprawić podaj dokładny typ i nr traktora
  • Poziom 5  
    daroka14 napisał:
    Zacząłbym poszukiwanie przyczyny w uszkodzeniu mechanicznym mechanizmu obrotowego noży tzn jakieś łożysko ewentualnie przekładnia. Jeśli obraca się bez oporów to filtr paliwa.

Mechanizm obrotowy noży działa w porządku pokręciłem ręka na sucho i obraca sie bez większych oporów
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    To wymień albo narazie pomiń na chwilę filtr paliwa i sprawdź czy pomoże.
  • Poziom 5  
    tadkli9743 napisał:
    Witaj.

Odszukaj nr twojego traktora z dokumentacji albo z tabliczki.
    Na stronie WIMET są schematy bodajże wszystkich traktorków
    https://mtd-serwis.pl/MTD/

Piszesz "Traktorek dobrze sie sprawuje silnik bardzo ładnie pracuje podczas zwykłej jazdy natomiast od pewnego czasu kiedy załączam noże i jakby to ująć "obciążam" wal silnika traci on moc, dlawi się chodzi jakby na jeden baniak".

Nie bardzo rozumiem "chodzi jakby na jeden baniak" - silniki w traktorkach są jednocylindrowe wytłumacz to.

Pozdrawiam

Bodajże to ta wersja tzn tak wnioskuję ze schematów, najbardziej odwzorowują mój model
    https://mtd-serwis.pl/13AH455E600-2002/
    Szukając w internecie mojego modelu nie znalazłem konkretniej nazwy czy numerów jednak taki sam wyskakiwal po wpisaniu MTD 125/102 nie wiem czy to oryginalna nazwa modelu czy opisana na podstawie rozmiarów kosiska itp...

Byc może koledzy zidentyfikują model, wrzucam poniżej zdjęcie identycznego
    nigdzie na traktorku nie znalazłem tabliczki jedynie na silniku były numery seryjne ale one dotyczą modelu silnika

Traktorek mtd po załączeniu noży silnik traci moc

Co do silnika to jest to model: briggs and stratton vanguard 16 hp v twin
    Wyprowadź mnie z błędu jeżeli sie mylę ale wydaje mi sie ze silnik jest dwucylindrowy :)

tadkli9743 napisał:

Pozdrawiam

Miałem kiedyś taka sytuację ze jedna ze świec byla okopcona i traktorek pracował na jednym cylindrze byl zmulony itd. Dlatego tez użyłem tego określenia ze pracuje na jeden baniak bo zachowanie silnika jest mocno zbliżone do tej sytuacji jednakże wiem ze to nie wina świec bo obydwie działają poprawnie
  • Poziom 28  
    A czujnika tam niema przy dzwigni włączenia noży?
  • Poziom 23  
    Tak masz rację silnik briggs and stratton vanguard 16 hp v twin jest dwucylindrowy.
    Jak dobrze zrozumiałem podczas normalnej jazdy bez włączonego urządzenia tnącego traktor jeździ bez problemów i silnik ma dobrą moc, dopiero włączenie "noży" powoduje, że silnik się dławi jakby tracił moc.
  • Poziom 5  
    tadkli9743 napisał:
    Tak masz rację silnik briggs and stratton vanguard 16 hp v twin jest dwucylindrowy.
    Jak dobrze zrozumiałem podczas normalnej jazdy bez włączonego urządzenia tnącego traktor jeździ bez problemów i silnik ma dobrą moc, dopiero włączenie "noży" powoduje, że silnik się dławi jakby tracił moc.

Dokładnie tak jak mówisz po włączeniu urządzenia tonącego silnik traci moc
  • Poziom 23  
    W moim traktorze MTD BLACK EDITION napęd na urządzenie tnące przekazany jest bezpośrednio z wału silnika poprzez koło pasowe paskiem, który zostaje napięty poprzez dźwignię natomiast napęd na koła przekazany jest paskiem z drugiego koła pasowego na wale do wariatora.
    Szukaj "blokowanie się paska" po jego napięciu.
  • Poziom 28  
    A jak w tym silniku jest rozwiązany zapłon?
  • Poziom 28  
    Zdejmij pasek od noży i spróbuj załączyć koszenie i daj znak.
  • Poziom 42  
    wujek gaspacho napisał:
    Mechanizm obrotowy noży działa w porządku pokręciłem ręka na sucho i obraca sie bez większych oporów
    A pozostałe rolki, na tym pasku też ?
  • Poziom 28  
    Mnie sie wydaje ze to jest problem z tym przelacznikiem noży. Sprawdzilbym go miernikiem.
  • Poziom 5  
    miroslaw wielki napisał:
    Mnie sie wydaje ze to jest problem z tym przelacznikiem noży. Sprawdzilbym go miernikiem.

Spróbuję to sprawdzić

Dodano po 31 [sekundy]:

leonov napisał:
    wujek gaspacho napisał:

Wszystko kręci sie w porządku

Dodano po 9 [minuty]:

leonov napisał:
    wujek gaspacho napisał:

Wszystko kręci sie w porządku