Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

126p Swieci sie kontrolka ladowania i po dodaniu gazu gasnie silnik

31 Sty 2020 09:37 123 4
  • Poziom 1  
    Witam
    Moj problem polega na tym ze jadac dzis do pracy na wolnych obrotach zaswiecila mi sie kontrolka ladowania stojac w miejsch przegazowalem malca i kontrolka zgasla. Zatrzhmalem sie na nastepnych swiatlach i ten sam problem po czym ruszylem i w pewnym momencie po dodaniu gazu auto dlawi i niema mocy po czym gasnie
    Dojechalem do pracy na ssaniu bez dodawania gazu poniewarz jezeli dodam gazu maluszek gasnie dodam jeszcze ze na biegu jalowym sa wolne obroty ale swieci ladowanie a po dodaniu gazu gasnie
    Prosze o pomoc
  • Poziom 31  
    Przedmuchałbym dyszkę biegu jałowego, a jak nie pomoże to pływak w gaźniku może nie być szczelny i się topi w paliwie.
    Co prawda malucha już nie mam od 25 lat, ale te objawy (z dyszką) są nie do zapomnienia :)
  • Poziom 39  
    Maluch ma to do siebie, że kontrolka ładowania może się zaświecić na bardzo niskich obrotach biegu jałowego - dotyczy alternatora (bo przy prądnicy, to jest normalne).
    Problemy raczej wskazują na zanieczyszczony gaźnik, np woda w paliwie przedostała się do komory pływakowej.

Rozebrać gaźnik, wyczyścić, ustawić pływak według instrukcji.

Dodano po 1 [minuty]:

vieleicht napisał:
    pływak w gaźniku może nie być szczelny i się topi w paliwie.

Przy czymś takim, to ssanie by go dobiło, a nie pozwoliło na pracę silnika.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Urbi30 napisał:
    Moj problem polega na tym ze jadac dzis do pracy na wolnych obrotach zaswiecila mi sie kontrolka ladowania stojac w miejsch przegazowalem malca i kontrolka zgasla.

W malaczu (i w innych samochodach) jest kontrolka braku ładowania i tak ją zwać należy.

Urbi30 napisał:
    Zatrzhmalem sie na nastepnych swiatlach i ten sam problem po czym ruszylem i w pewnym momencie po dodaniu gazu auto dlawi i niema mocy po czym gasnie

Jak wyżej zasugerowano - do przeczyszczenia gaźnik, jesli to wersja z zaworkiem elektrycznym biegu jałowego to do sprawdzenia przewód dochodzący do tego zaworka (lubi się przełamać).

Jesli po ustawieniu właściwych obrotów biegu jałowego brak ładowania z alternatora (stale, nie incydentalnie) to szczotki, pierścienie ślizgowe i regulator do sprawdzenia.
  • Poziom 27  
    Tak, pamiętam. Na takie dolegliwości zawsze pomagało wyjęcie gaźnika, rozłożenie na czynniki pierwsze. Mycie (chociaż był zdawało się czysty) złożenie, regulacja i jak ręką odjął przechodziło. Zawsze zakładałem nowy filterek za 4zł.
    Tu pewnie to samo. Bo skoro na ssaniu chodzi to świece dobre bo przepalają bogatą mieszankę. Jeazcze można pompkę paliwa sprawdzić. Zdjąć przewód z gaźnika i zakręcić rozrusznikiem. Powinno dobrze sikać. 126p ma duszę.na odległość nie czuć auta. Każde jest inne. Dwu takich samych nie spotkałem.