Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie bramy pilotem radiowym

31 Sty 2020 12:39 219 6
  • Poziom 2  
    Panowie przede mną budowa bramy z własnej roboty automatem. Silnik wraz z przekładnia mam od Corolli, dlatego potrzebne sterowanie do niego. Oczywiście sterować chcę za pomocą pilota którego kupie na ali Sterowanie bramy pilotem radiowym . Sam schemat lewo prawo nie jest mi obcy dołozenie dwoch krancowek to też nie wielki wyczyn lecz pierwszy raz bede miał do czynienia zrobienia tego na jeden przycisk w tym wypadku z pilota. Szukałem wątków na ten temat w interneci nic nie rozwiało wątpliwości do końca. Podsumowując schemat do silnika 12v sterowanie lewo prawo, lewo aż krańcówka da sygnał i po sygnale z krańcówki w prawo ąż da sygnał :)
    Moderowany przez Marek J.:

Poprawiłem tytuł - proszę nie "krzyczeć" (nie używać wielkich liter w całej treści).. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    bhtom napisał:
    Witam,

Javer123433 napisał:
    Oczywiście sterować chcę za pomocą pilota którego kupie na ali

Czy jest sens kupować jakiegoś chińczyka...?

Nie lepiej kupić gotowy sterownik polskiego, sprawdzonego producenta i to z gwarancją?

Pozdrawiam.

Moim zdaniem jest sens w jakości dużej róznicy nie ma a ten z 4 pilotami kosztuje 55 zł ;) jest w stanie zaprogramowac jednym odbiornikiem dwa przekazniki jeden za obroty w lewo wciskajac A na pilocie drugi w prawo wciskajac B ?

Dodano po 28 [minuty]:

znalazłem taki pilot teraz kwestia podłaczenia :) jeden przekaznik od obrotów w lewo podlaczony pod jedno gniazdo, drugi pod drugie gniazdo. Jest mozliwosc ze bedzie to działac ? Sterowanie bramy pilotem radiowym
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Javer123433 napisał:
    Moim zdaniem jest sens w jakości dużej róznicy nie ma a ten z 4 pilotami kosztuje 55 zł

Czyli oszczędzasz około 100 zł, a pozbawiasz się:
    zwolnienie silnika przy zatrzymaniu – zabezpiecza napęd przed mechanicznymi przeciążeniami i zwiększa trwałość napędu;
    luzowanie naprężeń powstających w napędzie po zamknięciu bramy poprzez podanie krótkiego impulsu na otwieranie;
    zabezpieczenie przeciążeniowe (nadprądowe) ustalane niezależnie dla każdego kierunku z osobna;
    samozamykanie po programowanym czasie PAUZY;
    możliwość blokowania samozamykania pilotem;
    praca w trybie parkingu – pilot wywołuje tylko otwieranie, nie zatrzymuje bramy i nie zamyka;
    współpraca z wyłącznikami krańcowymi typu NO (normalnie otwarte) lub NC (normalnie zwarte);
    wyjście na lampę ostrzegawczą (migającą) lub oświetleniową;
    współpraca z fotokomórką typu NC (normalnie zamkniętą). Zadziałanie fotokomórki w czasie zamykania bramy powoduje jej otwieranie, a w czasie PAUZY – wstrzymuje odliczanie czasu. Po zwolnieniu fotokomórki:

PAUZA odliczana jest od początku lub
    PAUZA zostaje skrócona –po 5 s nastąpi zamykanie bramy;

dodatkowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo użytkowania:

wejście STOP do podłączenia dodatkowych urządzeń zabezpieczających,
    automatyczne zamykanie bramy poprzedzone trzema sekundami migania lampy;
    programowany czas pracy silnika – zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia krańcówek.

Jeżeli Według Ciebie ta oszczędność ma sens to ja się więcej nie wypowiadam.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Javer123433 napisał:
    Moim zdaniem jest sens w jakości dużej róznicy nie ma a ten z 4 pilotami kosztuje 55 zł ;) jest w stanie zaprogramowac jednym odbiornikiem dwa przekazniki jeden za obroty w lewo wciskajac A na pilocie drugi w prawo wciskajac B ?

Nie wie kolega jak to działa, ale wie że nie ma różnicy w jakości.
    A jak komuś przytnie np rękę, też kolega tez kolega uzna że warto było dla tych paru złotych?
  • Poziom 15  
    Javer123433 napisał:
    Moim zdaniem jest sens w jakości dużej róznicy nie ma a ten z 4 pilotami kosztuje 55 zł

No cóż. Życie i zdrowie jest bezcenne. Ale to tylko 55zł...
    Tyle w temacie.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Jak już upierasz się przy chinolach - tu masz rozkminiony temat : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3617416&highlight=
    Ale faktycznie jak napisali przedmówcy przy obecnej cenie w/w Elmesa zakładanie czegoś takiego to bezsens.
    Gwoli wyjaśnienia: ten odbiornik musi mieć funkcję przerzutnika - tzn dany przycisk pilota ma odpalać konkretny przekaźnik wyłączając drugi, krańcówki nie "dają sygnału" do centralki a są wpięte w zasilanie siłowników i fizycznie odłączają od nich prąd, bramy nie da się zatrzymać w dowolnym momencie, brak będzie właściwie wszystkich nawet podstawowych funkcji które ma w/w centralka Elmesa.